Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe
Kendimce Renklerin Dansı Sergisinde 2 Ressamın Başarı Hikayesi

CHP Denizli Kadın Kolları sekreteri Nilgün Duran ve ev hanımı Şükran Sarıoğlu Halk Eğitim Merkezi’nde resim eğitimi aldıktan sonra yeteneklerini birleştirerek ilk resim sergilerini açtılar.Ressamların ortak hedefi “1 tualde 2 ressam” projesini gerçekleştirebilmek.

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi’nde bir süre resim eğitimi alan Nilgün Duran ve Şükran Sarıoğlu, Resim Öğretmeni Turgay İnci’nin tavsiyesiyle ilk ve ortak resim sergilerini açtılar. Turan Bahadır Sergi Salonu’ndaki resim şöleni 5 Aralık Perşembe günü son bulacak. Sergide yaklaşık 30 resmi olan Nilgün Duran kendi ruh halini yansıtan soyut resimlere daha çok ağırlık verdiğinden dolayı ‘Kendimce’ isminin buradan geldiğini ifade etti. Sergide Rengârenk tabloların beğeniyle karşılandığı için Şükran Sarıoğlu ‘Renklerin Dansı’ ismi birleştirdiğini ifade etti.

 “KENDİ İÇ DÜNYAMI YANSITTIM”

Fotoğraflardan ilham almadığını ifade eden NilgünDuran, resimlerin kendi iç dünyasını yansıttığını belirtti. Duran, “Kendimi tek bir kalıp üzerinden değerlendirmiyorum. Ruh halime göre çalışma yaparım. Yaklaşık 20 yıldan beri bu işle uğraşıyorum. Şükran Hanım sergide benim diğer yanımı tamamladı. Ben kendimce eserler ortaya koyduğumda sergideki eksik havayı o rengârenk tablolarıyla tamamladı.  Soyut resimler yaptığımdan dolayı resimlerimin sanatseverler tarafından yorumlanması bana daha çok gurur veriyor” dedi.

“TEK TUAL ÜZERİNE YAPACAĞIMIZ ORTAK ÇALIŞMA GURUR VERİCİ OLACAK”

Tek tualde ortak çalışma yapacağını belirten Şükran Sarıoğlu, “İlk kez gerçekleştirdiğimiz ortak sergimiz büyük bir ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 8 yıldır resim yapıyorum. Kendimi geliştirerek bayağı ilerledim. Nilgün Hanım ile birlikte bir bütün olduk. Arada 19 yaş farkı olmasına rağmen kendisiyle abla kardeş gibi olduk. Sergide benim eksik kalan yanımı o tamamladı. Onun eksik kalan yanını ben tamamladım. Zaten sergide genellikle soyut resimler daha çok ağırlıktadır. Resimlerimiz o kadar çok beğenildi ki birçok kişi satışı olup olmadığını sordu. Ancak bu resimlere asla bir paha biçemedik. Bunu duyduğumuzda ikimiz içinde ne kadar gurur verici olduğunu anlamış olduk ve tek tual üzerinde ortak resim yapmaya karar verdik. Bu Denizli için bir ilk olacak. Sergiden sonra çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuştu.

Oğuzhan YELGEN

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web