Denizli 18°C
08 Nisan 2020 - Çarşamba

KAVŞAK O’NUN İÇİN Mİ YAPILIYOR

2019-10-02 07:45:15 |
Haber Merkezi
KAVŞAK O’NUN İÇİN Mİ YAPILIYOR

KAVŞAK O’NUN İÇİN Mİ YAPILIYOR Denizli-Antalya karayolu üzerinde Cankurtaran bölgesine yapılan kavşak çalışması TBMM gündemine taşındı. İYİ Partili Yasin Öztürk, yapılan kavşak çalışmasının Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz için yapıldığını iddia etti. Öztürk, karayollarının kişisel işler yaptığını söyledi.

Karayolları 27. Şube Şefliği tarafından yapıldığı iddia edilen Denizli-Antalya karayolu Cankurtaran mevkiinde inşa edilen geri dönüş kavşağı olay oldu. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, şantiye alanına gittiği belirterek çalışmanın Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve ailesi için yapıldığını iddia etti. Öztürk, “31 Mart yerel seçimlerinde eskiden belde, köy statüsünde olan bir çok yerleşim birimlerinde (Irgıllı, Özdemirci vb.) şehir içindeki yol çalışmalarını söz verdiğiniz halde kaynak yok bahanesiyle yapmıyorsunuz, yapamıyorsunuz. Şehirler arası bölünmüş yol üzerinde bulunan köylerimizde ise vatandaşın karşıya geçmek, tarlasına gitmek veya köyüne dönmek için istediği, talep ettiği kavşakları (Bozkurt-Tutluca, Çivril-Yassıhöyük vb.); iki kavşak arası mesafeyi (kanunen meskun mahallerde 1750 metre meskun mahal dışında 3500 metre) bahane ederek kabul etmiyor, kavşak açtırmıyorsunuz” dedi.

KİŞİYE ÖZEL ÇALIŞIYORSUNUZ

Öztürk, “Ama söz konusu AK Partisi İl başkanının ve aile efradının vilları olunca; Koskoca İzmir-Antalya karayolunu, Cankurtaran mevkiinde Tavas-Muğla kavşağına çok yakın mesafede olmasına rağmen ucube bir Geri Dönüş Kavşağı ile bölüyorsunuz. Yoğun Trafiğin mevcut olduğu; Görüş mesafesinin virajdan dolayı düştüğü, Kış şartlarında buzlanmanın sıklıkça rastlandığı böylesi önemli bir güzergahta ucube bir kavşağın kazalara sebebiyet verebileceği aşikarken, Ülkemizin birçok karayolunda kaynak bulunamadığı, maliyetlerin artışından dolayı yol müteahhitlerinin işini yarım bırakıp kaçtığı bir dönemde ,hummalı bir şekilde yapılan bu çalışma ancak Kitaptan yoksun, Vicdandan yoksul bir zihniyetin ürünüdür” diye konuştu.

KONU MECLİS GÜNDEMİNDE

TBMM’de yazılı soru önergesi veren Öztürk, “Şehirlerarası yollarda en az 3500 metre mesafede kavşak yapılması uygunken, Denizli- Antalya Karayolu Cankurtaran mevkiinde, Tavas makasına takriben 1900 metre mesafe aralığında geri dönüş kavşağı yapımı devam etmektedir. Yapılan kavşağın Ak Partisi Denizli İl Başkanı ve ailesine ait özel mülklere giden yolda dönüşü kısaltmak üzere yapıldığı iddia edilmektedir” diyerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın iddiaları cevaplamasını istedi. HABER MERKEZİ

KAVŞAK O’NUN İÇİN Mİ YAPILIYOR

KAVŞAK O’NUN İÇİN Mİ YAPILIYOR


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web