Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

KARAHAYIT TERMAL MERKEZİ OLACAK  

2016-11-10 08:40:16 |
Haber Merkezi
KARAHAYIT TERMAL MERKEZİ OLACAK   

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Pamukkale’ye yakınlığı ve en önemlisi termal su kaynakları ile özellikle fiziksel tedavi amaçlı gelen turistlere hitap eden, ancak yıllardır yenilenemeyen Karahayıt, artık yeni vizyonu ile misafirlerini ağırlayacak. Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Karahayıt’taki mevcut pansiyonlar ile TOKİ tarafından yapılan yeni pansiyon alanlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerde, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Daire Müdürleri katıldı.  Karahayıt’ta incelemelerde bulunan Vali Altıparmak, ilk olarak mevcut pansiyonları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Şu an faal olarak hizmet veren pansiyon binalarını gezerek işletme sahipleri ile görüşen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, daha sonra TOKİ tarafından yapımında son aşamalara gelinen pansiyon bloklarında incelemelerde bulundu. Vali Altıparmak, harita üzerinde de bölgedeki son durum hakkında bilgiler alarak, mevcut pansiyonların ve inşa edilmiş olan yeni pansiyonların kentsel dönüşüm çerçevesinde en verimli şekilde kullanılması konusunda pansiyon sahiplerinin ve TOKİ yetkililerinin görüşlerini dinledi. Daha sonra Pam Otel’de; Pamukkale-Karahayıt Bölgesinin termal sağlık turizmi bölgesine dönüştürülmesi için yapılan toplantıda Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyelerinin yapmış oldukları çalışmalar ve geleceğe yönelik projeler hakkında sunum yapıldı. Toplantıda bisiklet yolu, kent ormanı, çevre düzenlemesi ve termal su altyapı çalışmaları ele alındı.

 

Pamukkale Belediyesinin bölgeyi içeren projelerini beğenen ve bu projelerin Karahayıt Bölgesinin cazibesini arttıracağını ifade eden Vali Altıparmak, Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e turizme yaptığı katkılar için teşekkür etti.  HABER MERKEZİ

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web