Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi

Kadınlar online bir araya geldi

2020-05-23 09:45:33 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
Kadınlar online bir araya geldi

Kadın Hakları Koruma Derneği üyeleri Koronalı günlerde online olarak toplanmaya ve sorunları dinlemeye devam ediyor. Ramazan Bayramı öncesi bir araya gelen üyeler kadınların sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştu.

Korona günlerinde de birlikte güçlüyüz, birbirimizin güvencesiyiz diyen Kadın Hakları Derneği Denizli Şube Başkanı Nurten Karakış, bayram öncesi kadınların sorunlarıyla ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduklarını ve çözüm önerileri sunduklarını ifade etti. Koronalı günlerde kadına yönelik şiddetin artarak devam ettiğini belirten Karakış, “Biz sorunları ve çözüm önerilerini her zaman dile getirdik ve sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Salgın dönemlerinde bile şiddet ve kadınların öldürülmesi durmadı. Köklü çözümlerin olması gerekiyor.

Salgının önlenmesi için kapanmamız beklenen evlerde şiddete uğramamayı, ücretli izinle ve güvenceli şekilde evde kalabilmeyi, evin tüm iş yükünü çekmemeyi, bu süreçte alınan önlem ve yükseltilen taleplerde dikkate alınmayı ve çok daha fazlasını hak ediyoruz. Korona günlerinde Ramazan Bayramı öncesi son toplantımızı gerçekleştirdik, bayram sonrası yine güç birliği ile İlimizde tüm kadın sorunlarına birlikte çözüm aramaya devam edeceğiz, herkese sağlıklı, mutlu ve huzurlu bayramlar diliyoruz” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web