Denizli 15°C
19 Nisan 2019 - Cuma

KADIN MÜHRÜ ŞART

2018-11-30 08:35:20 |
Gökhan Karaıslı
KADIN  MÜHRÜ ŞART

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse: “CHP Kadın Kolları olarak çocukların yanmadığı, kadınların ölmediği, kadınlarımızın ve kızlarımızın tecavüze uğramadığı bir Türkiye istiyoruz. Bunun içinde mahalli yönetimlerde kadın hassasiyetinin, kadın vicdanın ve kadın birliğini kurulmasını istiyoruz” dedi

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse: “CHP Kadın Kolları olarak çocukların yanmadığı, kadınların ölmediği, kadınlarımızın ve kızlarımızın tecavüze uğramadığı bir Türkiye istiyoruz. Bunun içinde mahalli yönetimlerde kadın hassasiyetinin, kadın vicdanın ve kadın birliğini kurulmasını istiyoruz” dedi

CHP Kadın Kolları olarak Mart 2019 Seçimleri öncesi toplumda kadın ve kızların yeri ve öneminin anlatılacağı toplantı öncesi CHP İl Başkanlığında toplantı düzenlendi. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’nın kabulünde gerçekleştirilen basın açıklamasına, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Yardımcıları Ayfer Cömert ve Zehra Eriş’in yanı sıra CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Sündüz Seçkiner Başsorgun, CHP Denizli Kadın Kolları ve basın mensupları katıldı.

Merkezefendi Bereketler Sergi ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantı öncesi konuşan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Toplumda kadın, kızların yeri ve önemini CHP olarak önemsediklerini bunun yanında CHP Kadın Kollarının Ege Bölgesinde başlangıç noktası olarak Denizli’yi seçmelerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti. CHP olarak kadınlara ve kızlara değer verdiklerini belirten CHP İl Başkanı Akbaba, “CHP olarak kadınlarımız ve kızlarımız için gerek hak gerekse hukuk bakımından ne yapabileceğimizi iyi belirlememiz lazım. Bizler öncelikle kırsal bölgelere giderek kadın ve kızlarımızın yaşadığı fiziksel, ruhsal ve ekonomik şiddete birebir tanıklık ettik. Bunların çözümü bakımından zaman harcayacağız. Kadının toplumda istihdamı ve iş hayatına katılması için elimizden geleni yapacağız. Kadın elinin değdiği her yer güzelleştiği için siyasette de kadının söz hakkının olması için ön ayak olacağız” dedi.

CHP İKTİDAR OLUNCA KADIN DEĞER GÖRECEK

Bölünmüş ve ayrıştırılmış toplumlarda kadının birleştirici gücünden bahseden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “bu memlekette çok ciddi sorunlar var. kepenk kapatan, konkordato ilan eden, iflas eden iş yerleri var. Kadının sosyal hayattan uzak tutulduğu, eve kapatıldığı yerler ne yazık ki var. Denizli Büyükşehir Belediyesi bizim için Ege’de başlangıç noktamız ve yerel seçimlerde almayı istediğimiz bir il… CHP Kadın Kolları olarak çocukların yanmadığı, kadınların ölmediği, kadınlarımızın ve kızlarımızın tecavüze uğramadığı bir Türkiye istiyoruz. Bunun içinde mahalli yönetimlerde kadın hassasiyetinin, kadın vicdanın ve kadın birliğini kurulmasını istiyoruz. Bununda CHP iktidarında mümkün olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

“ZELİŞ’İN ANNESİNİN ÇIĞLIKLARI HALA KULAKLARIMDA”

Toplumda kadına ve kızlara yönelik şiddete de değinen Başkan Köse, “bu ülkede mevcut iktidarlar hala iktidarlarını korumak için toplumu bölmeye ve parçalamaya çalışıyor. Cemaatler sayesinde erkeği yüceltip kadını bastıran bir mantık hâkim. Bugün çok üzgünüm 19 çocuğun Aladağ’da diri diri yakılışını ve bunun devlet erkleri tarafından görmezden gelinmesi çok acı…

 Anne ve babaların yoksulluğa ve çaresizliğe terk edildiği bölgelerde umut arayan o aileler ne yazık ki cemaat gibi kirli kurumlara çocukları feda ediyor. Zeliş’in annesinin çığlıkları hala kulaklarımda. Ben çocuğumu canlı kanlı gönderdim bir kavanozda külü geldi deyişi hala kulaklarımda biz bunları görmezden gelemeyiz” şeklinde konuştu.

SURUÇ’TAN MÜHENDİS ÇIKACAKTI DİYEN BABANIN GÖZYAŞLARINI UNUTAMAM

10 Ekim katliamı hakkında da konuşan Başkan Köse, “O gün orada feryat içinde ağlayan babanın feryadını kimse duymadı. O baba Suruç’tan ilk defa mühendis çıkacaktı diye ağladı. Kim duy bunu, elbette ki kimse duymadı… Sorun ve endişe içindeyiz. Güvende değiliz ne kadın olarak ne kız olarak ne de insan olarak. İşte bu yüzden karar mekanizmalarında kanının eli olmalı. Kadının olduğu her yerde merhamet var umut var, hoş görü var… Kadın gücün temsili ve gölgesidir. Kutuplaşmalara son vereceksek, refah içinde yaşayacaksak, kadınlarımız öldürülmeyecek, tecavüze uğramayacaksa eğer CHP Kadın Kolları önderliği de Türkiye’de başlattığımız bu hareketle sesimizi en yükseğe kadar duyurmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web