Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

KAÇAKÇILARA DARBE

2019-09-13 10:26:57 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
KAÇAKÇILARA DARBE

Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan operasyonlarda çok sayıda tarihi sikke, kaçak alkol, tütün ve tütün mamulleri ve kaçak eşya ele geçirildi.

KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince değişik yollardan temin edilerek elde edilen üretim malzemeleri ile sahte kaçak alkollü içki üretim ve satışının önlenmesi, kaçak tütün ve tütün mamulleri satışı ile insan sağlığını olumsuz etkileyen ve kullanımında ciddi sonuçlar doğuran Sağlık Bakanlığı denetiminden geçmemiş her türlü ürün ve ilaç satışının engellenmesi, yine ilimizin antik kent olması nedeniyle haksız kazanç elde etmek amacıyla kültür varlıklarımızı yasadışı satışa sunmak isteyen şüpheli şahısların ve suç unsurlarının tespitine yönelik operasyonel çalışmalar başlatıldı. Yürütülen çalışmalar ve tespitler sonucunda kaçakçılık suçunu işlediği tespit edilen şüpheli şahısların yakalanması amacıyla 10 ayrı adreste ve şüpheli araçlarda arama faaliyeti gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında toplam; 3 bin 220 Adet İçi Doldurulmuş Makaron, 9 bin Adet Kaçak İlaç, 2 bin 150 Adet Sahte Marka Etiketi, 600 Litre Alkol İmalatında Kullanılan Etil Alkol, 350 Litre Kaçak/Sahte Alkol, 310 Adet Elektronik Sigara /Likiti ve Aparatları, 39 Adet Sikke, 20 Paket Kaçak Sigara ile çok sayıda kaçak sahte alkol üretiminde kullanılan malzeme  bulunarak el konuldu.

 Operasyonlar neticesinde yakalanan 10 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. HABER MERKEZİ

 

 

KAÇAKÇILARA DARBE

KAÇAKÇILARA DARBE


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web