Denizli 32°C
25 Haziran 2018 - Pazartesi

KAÇAKÇILARA ARDI ARDINA OPERASYON

2017-04-19 11:36:31 |
Haber Merkezi
KAÇAKÇILARA ARDI ARDINA OPERASYON

Denizli'de Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçakçılara ardı arkasına operasyon düzenledi. Polisler, sahte içki imal eden İranlı bir kişiyi gözaltına alırken, İstanbul'dan Denizli'ye getirilmeye çalışılan kaçak parfümleri de piyasa sürülmeden ele geçirmeyi başardı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalar ve alınan istihbari bilgiler doğrultusunda kaçakçılık suçu faaliyetlerine karşı görevli ekiplerce suçun işleneceği muhtemel bölgelerde çalışmalara başlanıldı. Bu kapsamda İstanbul ilinden Denizli'ye kaçak parfüm getirileceği ve kaçak yollarla parfüm üretimi yapıldığı yönünde alınan bilgiler doğrultusunda Ankara yolu üzerinde uygulama noktası oluşturuldu. Durumundan şüphelenilen bir araç içerisinde 47 adet kaçak parfüm ele geçirildi. Konu ile ilgili şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramada değişik markalarda 104 adet parfüm olmak üzere toplam 151 adet kaçak parfüm ve parfüm üretiminde kullanılmak üzere değişik ağırlıkta ve ebatlarda 130 adet parfüm esansı bulunarak el konuldu.

İRANLININ EVİNDEN KAÇAK İÇKİ ÇIKTI

Öte yandan Denizli'de sahte içki imal edildiği yönünde alınan bilgiler doğrultusunda herhangi bir pasaportu bulunmayan İran uyruklu bir şahsın ikametinde yapılan aramada içki imalatında kullanılan damıtma düzeneği, 130 litre fermente edildiği değerlendirilen sıvı, 3 litre alkollü içki ele geçirildi.

AKARYAKIT HIRSIZLARINA OPERASYON

İlimizde bulunan bir işyerine ait depoda yapılan aramada, bir aracın yakıt deposuna akaryakıt ikmali yapıldığı esnada yakıt deposunda 500 litre ve işyerinde devam eden aramada 2 bin 400 litre olmak üzere toplam 2 bin 900 litre karışımlı akaryakıt ele geçirildi.

BU KEZ KAÇAMADILAR

Denizli'de tarihi eser kaçakçılığı suçuna yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde yapılan aramada tarihi eser niteliğine  sahip 1 adet kapaklı telkari ile işlenmiş kutu ve 14 adet sikke bulunarak el konuldu.Müze Müdürlüğünce yapılan tespitler sonucu ele geçirilen kültür varlığı  eserlerin Bizans, Osmanlı ve Yeni döneme ait olduğu ve Hellenistik dönemin taklit edildiği tespit edildi.Sikkelerin üzerinde Osmanlı, Anno yazıların ve Osmanlı tuğrasının bulunduğu, bazı eserlerin aşınmış olduğu ancak ilerleyen tarihlerde araştırmalarda kullanılabileceği, diğer eserlerin müzelik değerde olduğu ve Müze Müdürlüğü’nde korunması gerektiği bildirildi.

Yakalanan 1 şüpheli şahıs hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na 5 şüpheli şahıs hakkında da Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçlarından işlem yapıldı.


Benzer Haberler
Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web