Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

KAÇAK SİLAH OPERASYONU

2019-09-18 11:46:20 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
KAÇAK SİLAH OPERASYONU

Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Silah Kaçakçılarına yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda 711 adet dipçiksiz ve 76 adet dipçikli M16 tarzı olmak üzere toplam 787 adet ruhsatsız/faturasız pompalı tüfek ve 51 adet sahte oto yedek parça irsaliye belgesi bulunarak el konuldu.

 Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalar neticesinde Denizli üzerinden farklı illere götürülmek üzere çok sayıda pompalı tüfeğin internet üzerinden yasadışı ticaretinin yapılmak istendiği ve kargo aracılığı ile alıcı şahıslara iletildiği yönünde bilgiler elde edildi. KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince devam eden takip ve çalışmalar neticesinde Sarayköy ilçesinde ikamet eden şüpheli şahıslar ve adresleri tespit edildi. Yasadışı yollardan ruhsatsız pompalı tüfek satışı yapmak isteyen şüpheli şahsın işyeri, ikameti ve işyerine ait depoda aramalar gerçekleştirildi. İşyerine ait depoda gerçekleştirilen aramada toplam; 711 adet dipçiksiz ve 76 adet dipçikli M16 tarzı olmak üzere toplam 787 adet ruhsatsız/faturasız pompalı tüfek ve 51 adet sahte oto yedek parça irsaliye belgesi bulunarak el konuldu.

Yakalanan1 şüpheli şahıs hakkında 2521 SKM Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanun ve Özel Belgede Sahtecilik suçlarından adli işlem başlatıldı. HABER MERKEZİ

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web