Denizli 26°C
27 Ekim 2020 - Salı

JANDARMA’DAN MOTOSİKLET DENETİMİ

2020-09-03 08:02:10 |
Kubilay Yalçın GERBOĞA
JANDARMA’DAN MOTOSİKLET DENETİMİ

Denizli Jandarma Komutanlığı, trafik ve asayiş timleri tarafından motorlu bisiklet ve motosiklet kullanan sürücülere yönelik özel denetim gerçekleştirdi.

Denizli genelinde gerçekleştirilen denetimlerde motorlu bisiklet ve motosiklet kullanan sürücülerin özellikle kask kullanıp kullanmadıkları, motosikletlerin tescilinin ve plakasının bulunup bulunmadığı, muayenesi, sigortası ve ışık donanımı, sürücülerin sürücü belgesinin olup olmadığı kontrol edilerek, eksikliği tespit edilen 26 sürücü hakkında idari para cezası uygulandı. 12 motosiklet ise trafikten men edildi. 

81 MOTOSİKLET KAZAYA KARIŞTI

81 MOTOSİKLET KAZAYA KARIŞTI

Denetimlerde ayrıca sürücülere, Denizli genelinde 2020 yılı içerisinde bu zamana kadar 81 motosikletin kazaya karıştığı, kazaya karışan 2 sürücünün hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden iki sürücünün de kaskının bulunmadığı, standartlara uygun kask kullanımının ölüm ve ciddi şekilde yaralanmaları yüzde 45 oranında azalttığı, özellikle küçük yaşta çocuklarla sürücü belgesi olmayan kişilerin bu araçları kullanmalarının sakıncaları anlatılarak genel trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

GECE ŞARTLARINCA GÖRÜNÜM ÖNEMLİ

GECE ŞARTLARINCA GÖRÜNÜM ÖNEMLİ

Motorlu bisiklet ve motosiklet sürücü ve yolcuların gece şartlarında görünürlüğünün önemini de anlatan Jandarma, motosikletlere arkadan çarpma şekilde meydana gelen kazaların ışık donanımı arızasından kaynaklandığı hususlarında da uyarılarda bulundu. Ayrıca, tescil edilmemiş plakası bulunmayan motosikletlerin çalınmasının, çalıntı olarak alınıp-satılmasının, her türlü suç işlenmesinde kullanılmasının daha kolay olduğu anlatılarak, vatandaşlarımızın bu hususta daha hassas davranmaları istendi.

GECE ŞARTLARINCA GÖRÜNÜM ÖNEMLİ

GECE ŞARTLARINCA GÖRÜNÜM ÖNEMLİ

Kazaların ve bu kazalardaki can kayıplarının en aza indirilmesi için denetimlerin aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

Kubilay Y. GERBOĞA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web