Denizli 26°C
28 Ekim 2020 - Çarşamba

JANDARMA’DAN BÖLGESEL TRAFİK DENETİMİ

2020-09-01 14:08:06 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
JANDARMA’DAN BÖLGESEL TRAFİK DENETİMİ

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri tarafından, özellikle hafta sonları artan trafik hareketliliğinden kaynaklı trafik kazalarının ve bu kazalardan kaynaklı ölü ve yaralı sayılarının azaltılması maksadıyla “Bölgesel Özel Denetim-11” faaliyeti icra edildi.

Yapılan özel denetim Hız Kontrolü, Alkol Kontrolü, Traktör ve Zirai Araçların Denetimi, Motosiklet ve Motorlubisiklet Denetimi ile Tarım İşçisi ve Personel Taşıyan Servis Araçların Denetimi olarak bölge özelliğine göre yapılmış olup, denetimlerde koruyucu tertibat olan emniyet kemeri ve kaskın kullanımının önemi, hız sınırlarına uyulması, sürüş esnasında cep telefonu ile görüşülme, izin verilen sınırlar üzerinde yolcu taşınması, alkollü olarak araç kullanılması hususları ile, özellikle traktörlerin üçgen reflektörlerinin ve flaşörlü çakar lambalarının bulunup bulunmadığı denetlenmiştir. Uygulamalarda bin 540  araç kontrol edilerek, 111 araç sürücüsü hakkında idari para cezası uygulanmış, 17araç trafikten men edildi.

JANDARMA’DAN BÖLGESEL TRAFİK DENETİMİ

JANDARMA’DAN BÖLGESEL TRAFİK DENETİMİ

Denetimlerde ayrıca, Denizli İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2020 yılı içerisinde meydana gelen ölümlü kazalardan üçüne traktörlerin karıştığı, her üç kazada da traktörlerin devrilerek ters dönmesi neticesinde ölüm olayının meydana geldiği tespit edildiğinden, traktörlere bu kapsamda tedbir amaçlı kabin taktırılması veya koruma çerçevesi yaptırılmasının önemi sürücülere anlatıldı.

JANDARMA’DAN BÖLGESEL TRAFİK DENETİMİ

JANDARMA’DAN BÖLGESEL TRAFİK DENETİMİ

Özel denetimlerin ve diğer denetimlerin artarak devam edeceği belirtilerek, sürücülerden trafik kurallarına uymada gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Kubilay Y. GERBOĞA

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web