Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

Işıklı Gölü koruma altına alındı

2020-10-17 14:17:53 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
Işıklı Gölü koruma altına alındı

Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan Işıklı Gölü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararıyla Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı ilan edildi. Karar Resmi Gazete yayımlandı.

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan Işıklı Gölü için koruma kararı alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün 13 Ekim tarihli kararı ile Işıklı Gölü Sit Alanı’na ilişkin, Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olması kararı tescil edildi.

“DENİZLİMİZİN DOĞAL ALANLARI DOĞAL KALACAK”

Karar Resmi Gazetede yayımlandı. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin tescil tebliğini sosyal medya hesabından paylaştı. Tin paylaşımında; “Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Tabiat Varlıkları Koruma Kararına göre Çivril’deki Işıklı Gölü “Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Koruma Alanı” olarak tescil ve ilan edilmiştir. Denizlimizin doğal alanları doğal kalacak, koruyoruz” ifadelerine yer verdi.

Fatma TEKEŞ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web