Denizli 24°C
30 Mayıs 2020 - Cumartesi

Irlıganlılardan güzergah talebi

2019-10-10 08:12:04 |
Haber Merkezi
Irlıganlılardan güzergah talebi

Pamukkale’nin Irlıganlı Mahallesi’nde otobüs hattında yapılan değişim vatandaşın tepkisine neden oldu. İmza toplayan mahalleli, iptal edilen 2 durağa eskisi gibi otobüsün gelmesini istedi. İptal edilen duraklarından birisinin mahallenin sağlık ocağına ait olduğu belirtildi.

Denizli’de Ağustos ayında yeniden düzenlenen otobüs hatlarıyla değişen güzergahlara vatandaşlar alışmaya çalışıyor. Uygulamanın üzerinden yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen hala bazı bölgelerde hat konusunda sıkıntılar sürerken, bazı hatlar için vatandaşlar güzergahların eski haline getirilmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruyor. Bu kapsamda başvuru yapanlardan birisi de eskiden 7 numaranın şimdi ise 270 numaralı hattın hizmet verdiği Irlıganlı Mahallesi oldu. Daha önce ilk durak olan mahallede yapılan düzenleme ile başlangıç durağı Eldenizli Mahallesi oldu. Yapılan düzenlemeyle otobüsün mahalle içindeki güzergahı da değişti. Yapılan değişiklikle belediyeye ait otobüs artık Erhan Yılmaz Caddesi üzerinde bulunan Irlıganlı Sağlık Ocağından geçmemeye başladı.

BELEDİYEYE BAŞVURDULAR

2 durağın iptal edildiği yeni güzergah çalışması vatandaşı zor duruma sokunca mahalleli topladığı imza ile Büyükşehir Belediyesine başvurdu. Yapılan başvurunun olumsuz sonuçlandığını öğrenen mahalle sakinleri durumu sosyal medyada paylaştı. Yapılan paylaşımda, yapılan yanlıştan kısa sürede dönülmesi istendi. Toplanan imzaların da yer aldığı görüntülerin paylaşıldığı paylaşımda, “Mahallenin %80’i 60 yaşın üstünde olması ayrıca sağlık ocağının burada bulunması aciliyet gerektirmektedir.Belediyenin görevi halka hizmettir çözüm üretmekte. Eğer belediye zarar ediyorsa ücretsiz binişlere kısıtlama getirsin. Güzergaha kısıtlama değil… İlgili kişilerin bir an önce bu yanlıştan dönmelerini canı gönülden arzu ediyoruz” denildi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web