Denizli 30°C
26 Mayıs 2019 - Pazar

İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANDI

2018-09-13 11:47:53 |
Gökhan Karaıslı
İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANDI

İntiharı önleme konusunda farkındalık yaratılması ve intiharın azaltılması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşturulan “İntiharı Önleme İl Kurulu” toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya kurulun sekreterya görevini yürüten İl Sağlık Müdürlüğü’nü temsilen Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Şef Sezgin Tüfekçi, Jandarma Komutanlığı’ndan Psikolog Özge Selçuk, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden RAM Müdürü Gürcan Kıraç, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Kuruluş Müdürü Eşref Karakıvrak katıldı.

Toplantıda intihar davranışının çeşitli psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve kültürel faktörlerin etkisinde olan çok değişkenli bir olay olduğu vurgulanarak, Dünyada her yıl ortalama 800 bin kişinin intihar ederek yaşamına son verdiği; ortalama ise 3 saniyede 1 intihar girişiminde bulunulduğu ifade edildi. Toplantı devamında ilimiz istatistik verileri katılımcılara açıklanarak, yapılabilecekler ile ilgili fikir ve kurumlar arası iş birliğini artırmaya yönelik kararlar alındı.

 

Toplantının son bölümünde ise Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı bütün katılımcılar tarafından madde madde değerlendirildi ve ilimiz için yapılabilecek faaliyetler belirlenerek İntiharı Önleme Yerel Eylem Planı hazırlama çalışmalarına başlanıldı. Erol UÇKAN

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web