Denizli 16°C
27 Kasım 2020 - Cuma

İlk Ders Felsefe

2019-10-10 09:51:02 |
Haber Merkezi
İlk Ders Felsefe

İlk Ders Felsefe

Pamukkale Üniversitesi, 2019-2020 akademik yıl açılışını yaptı. Üniversitede ilk ders felsefe oldu. Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet İnam’ın tarafından verilen ders Türkiye’de bir ilk oldu.

Pamukkale Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni gerçekleştirildi. Rektörlük tarafından düzenlenen tören Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan başta olmak üzere, Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Bilal Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

DÜNYANIN SAYILI BİLİM YUVALARINDAN BİRİSİ OLACAĞIZ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Hüseyin Bağ, “Pamukkale Üniversitemizi sadece ülkemizin değil, dünyanın saygın bilim yuvalarından biri haline getireceğimize olan inancım tamdır.Üniversitemizin kuruluşundan itibaren çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren herkese çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçenleri ve katkıda bulunanları saygıyla aramızdan ayrılanları ise rahmetle anıyoruz” dedi.

BİR İLKE İMZA ATTILAR

Törende Serinhisar Meslek Yüksekokulunun yapımında emek sarf eden hayırsever iş insanı Cevriye Esen’e katkılarından dolayı plaket verildi. Protokol konuşmalarının ardından tören, ODTÜ Felsefe Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet İnam’ın “Türkiye’de Bilim ve Felsefenin Kültürel İmkânları” başlıklı 2019-2020 Akademik Yıl İlk Dersi ile devam etti.İnam’ın verdiği ders, Türkiye’de akademik yıl açılış törenlerinde verilen ilk felsefe dersi oldu. HABER MERKEZİ

 

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web