Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

İHH’NIN, DOĞU TÜRKİSTAN ÇIĞLIĞI!..

2019-03-16 11:28:56 |
Gökhan Karaıslı
İHH’NIN, DOĞU  TÜRKİSTAN ÇIĞLIĞI!..

İHH’NIN, DOĞU TÜRKİSTAN ÇIĞLIĞI!..

İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi, Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik Çin zulmüne dikkat çekmek amacıyla ‘Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan’ adlı bir program düzenledi. Doğu Türkistan’da yaşanan acıların ve yaşam mücadelelerin anlatıldığı gecede Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, yaşanan zulme ve katliamlara karşı tüm dünyayı duyarlı ve bir olmaya davet etti.

 

İHH İnsanı Yardım Vakfı Denizli Şubesi, Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik Çin zulmü ve katliamlarını tepki göstermek ve dikkat çekmek adına Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde bir program düzenledi. Yaşanan acılara kayıtsız kalmayan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın hazırladığı programa İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şube Başkanı Hasan Ali Solak, Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, Alperen Ocakları Denizli İl Başkanı Mustafa Ali Oytun, İlahiyatçı Süleyman Çetinkaya, Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluk Başkanı Emrah Yaman, Genç İHH Başkan Yardımcısı Tuğba Mercan ve Denizli Genç İHH Başkanı Adem Kalay, sivil toplum kuruluşları ve vakıfların temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

Sunuculuğunu Sanatçı Alpaslan Kaya’nın üstlendiği programda, İlahiyatçı Süleyman Çetinkaya Kuran-ı Kerim Tilavetiyle gönüllere dokunurken, İdris Ayhan ve İsmail Mirza Yakupov’un okuduğu şiirlerle de acılar paylaşıldı. Diğer taraftan Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluk Başkanı Emrah Yaman, Genç İHH Başkan Yardımcısı Tuğba Mercan ile Denizli Genç İHH Başkanı Adem Kalay yaptıkları selamlama konuşmaları ile, programla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonrasında Denizli Genç İHH’nın tanıtım filmi davetlilerin beğenisine sunulurken programa Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman konuşmasıyla devam edildi.

 

ZULME SESSİZ KALMAYIN

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Şubesi’nin ev sahipliğinde hazırlanan ‘Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan’ programında konuşmacı olarak Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü anlatan Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, “Doğu Türkistan'daki insanlarda sizin kardeşiniz. Oradaki kardeşlerinize inanılması güç, söylenmesi tarif edilemeyecek işkenceler, zulümler uygulanmaktadır. Bu kardeşleriniz, sizlerden kendileri için savaşmanızı beklemiyor. Ama bu zulmü dünyaya duyurun. Dünya buradaki zulmü duysun, görsün istiyor. Bunun için buradayız. Bu vesile ile bu programı tertipleyen İHH İnsani Yardım Vakfı’na, Denizli Genç İHH’ya ve siz duyarlı halka minnet duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Yasemin ORHAN

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web