Denizli 38°C
07 Temmuz 2020 - Salı

İHANET YÜZÜNDEN ÖLDÜRMÜŞ

2019-11-12 14:30:42 |
Haber Merkezi
İHANET YÜZÜNDEN ÖLDÜRMÜŞ

Denizli’de geçtiğimiz Ağustos ayında işlenen Hafize Kurban cinayetinin sanığı Uğur Kurban, hakim karşısına geçti. Olayı anlatan Kurban, eşinin kendine ihanet ettiğin, konuşmak için gittiğinde eşinin söyledikleri yüzünden sinirlenerek cinayeti işlediğini söyledi.

Hafize Kurban Davasında sanık hakim karşısına çıktı

27 Ağustos’ta Pamukkale’ye bağlı İncilipınar Mahallesi’nde yaşanan olayda 2 çocuk sahibi Uğur-Hafize Kurban çifti, Mustafa Balık’ın evinde tartışmaya başladı. Boşanmanın eşiğinde olan çiftin tartışmasında 24 yaşındaki Uğur Kurban, eşini göğüs ve boğazından bıçakladı. Yaşanan olayın ardından Uğur Kurban, cinayeti işlediğini belirterek polise teslim oldu. Ağır yaralı olarak PAÜ Hastanesine kaldırılan 23 yaşındaki Hafize Kurban, burada 8 gün verdiği yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybetti.

İLK DAVASI GÖRÜLDÜ

Denizli Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından cinayetin ilk duruşması 11 Kasım’da gerçekleştirildi. İlk duruşmaya ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanan tutuklu sanık Uğur Kurban’ın yanı sıra Hafize Kurban’ın babası Mustafa Balık, müdahil avukatlar ve STK temsilcileri katıldı. Kadın derneklerinin de müdahil olduğu davada Uğur Kurban ilk ifadelerini verdi.

BANA İHANET ETTİ

Eşinin kendisine ihanet ettiğini belirten Uğur Kurban, olaydan 2 ay önce eşi ile arasında tartışmaların başladığını söyledi. Kurban, “Ufak tefek tartışmalar yaşıyorduk ancak son dönemde bunlar sıklaştı. Durumdan şüphelendim. Eşimin whatsappının kodunu kopyalayarak telefonuma yükledim. İşe gittiğimde vardiya sırasında eşimin whatsappını kontrol etmek istedim. Orada biriyle olan görüşmelerini gördüm. Durumu kayınpederime aktardım. O’nu eve çağırdım. Eve geldiğimde eşim de kayınpederim de evdeydi. Mesajları gördü ve eşime hani arkadaşındı diyerek 4 tokat attı. Biz kayınpederimle konuşurken, eşim evden kaçtı. Sonra beni bilmediğim bir numaradan arayarak acil serviste olduğunu söyledi. Hemen oraya gittik. Orada kayınpederimden şikayetçi olacağı söyledi. İkna ederek şikayetçi olmasını engelledik” dedi.

BANA SENDEN DAHA İYİ DAVRANIYOR DEDİ

Yaşanan bu olayın ardından birkaç gün sonra boşanma davası açtığını aktaran Kurban, dava açtığını ve eşinin birine gönderdiği üstsüz fotoğrafları kayınpederine, kaynanasına ve kendi ailesine aktardığını söyledi. Anlaşmalı boşanma istediğini belirten Kurban, “Anlaşmalı boşanma için eşimle konuşmak istedim. Kayınpederimin evine gittim. Orada bacanağım da vardı. Arabadaki bıçağı alarak yukarı çıktım. Daha sonra eşimle birlikte dışarı çıktık. Eşim bana o kişinin kendisini götürseydi gideceğini, o kişinin benden kendisine daha iyi davrandığını ve kaçak görüştüklerini söyledi. Anlaşmalı boşanmayacağını söyleyen eşim bana senin donuna kadar alacağım deyince bir anda şok oldum. Elimdeki bıçağı salladım. O da göğsüne ve boğazına isabet etti. Olayın ardından biraz ileriye gittim, bıçağı attım ve oturup bir sigara yaptım. Sonra da polisi arayarak cinayeti işlediğini itiraf ettim” diye konuştu. 

DAVA ERTELENDİ

Uğur Kurban’ın ifadesini vermesinin ardından mahkeme heyeti, Hafize Kurban’ın babası Mustafa Balık ile avukatların dinlenmesi için davayı 3 Ocak 2020'ye erteledi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web