Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba

“Huzur Anadolu topraklarında”

2019-11-30 16:51:46 |
Haber Merkezi
“Huzur Anadolu topraklarında”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Türkiye- AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Sergey Lagodinsky ve beraberindeki heyet TBMM'de bir araya geldi. Görüşmede Kayseri Milletvekili ve Türkiye- AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı İsmail Emrah Karayel’de hazır bulundu.

Eylül ayında AP’de yapılan seçimle göreve gelen Sergey Lagodinsky ve arkadaşlarını tebrik eden Cahit Özkan; “Sergey Lagodinsky’e görevinde başarılar diliyorum. TBMM'de görmekten ve ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi. Anadolu’nun insanlık tarihi boyunca, medeniyetin kaynağı olduğunu belirten Özkan, tıpkı bugün olduğu gibi, geçmişte de zulme uğramış ve barış, huzur isteyen milletlerin yönünün Anadolu topraklarına, yani bu coğrafyaya çevrildiğini belirtti.

“HESABINI TARİH ÖNÜNDE VERECEKLER”

Cahit Özkan, başta Suriye vatandaşları olmak üzere; Kürtler, Araplar, Türkmenler, Ezidiler, Keldaniler, Nasturiler, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Müslümanlar gibi, din ve etnik gruplara mensup insanların Türkiye’ye sığınmalarını, Anadolu’nun köklü medeniyetine bağlayarak, “Şu an Ortadoğu’da yaşanan acılar bir gün elbet son bulacak, o zamana kadar dünya devletlerinin bu konudaki tutumunu tarih kaydediyor olacak. Bizim ülke olarak misafir ettiğimiz 3 milyona yakın mülteci bu topraklarda barışın egemen olmasıyla yeniden kendi topraklarına dönecekler. Gün gelecek tüm dünya devletlerinin, bugün yaşananların hesabını tarih önünde verdiklerine şahit olacağız. Bizim, ülke olarak AB’den beklentimiz, Türkiye’nin yüklendiği bu tarihi sorumlulukta yanımızda olması ve destek vermesidir” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web