Denizli 16°C
27 Kasım 2020 - Cuma

Hocalı Şehitleri anıldı

2019-10-10 13:00:05 |
Haber Merkezi
Hocalı Şehitleri anıldı

Hocalı Şehitleri anıldı

1992’de Hocalı’da katledilen 613 şehit, Denizli’de anıldı. Azerbaycan’dan konukların da yer aldığı anma Karabağ Parkı’ndaki Hocalı Soykırımı Anıtında gerçekleştirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Türk Dili ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Ocakları Denizli Şubesi işbirliğiyle "Ermenistan’ın İşgal Politikaları: Bölgesel ve Güvenlik Problemleri" konulu uluslararası bir panel düzenledi. PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir BelediyeBaşkanvekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, akademisyenler, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

HOCALI SOYKIRIMINI KONUŞTULAR

Oturum başkanlığını Prof. Dr. Turgut Tok’un yaptığı panelde 26 Şubat 1992'de tüm dünyanın gözü önünde işlenen Hocalı Soykırımı konuşuldu. Panelin ilk oturumunda ayrıca Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Okan Yeşilot, PAÜ'den Prof. Dr. Mithat Aydın, Süleyman Demirel Üniversitesinden Prof. Dr. Timuçin Kodaman, Giresun Üniversitesinden Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden Dr. Esme Özdaşlı sunumlarıyla yer aldı.

ŞEHİTLER ANILDI

Panelin ilk oturumunun ardından Denizli Büyükşehir Belediyesinin,Hocalı şehitler anısına yaptırdığı Azerbaycan-Karabağ Parkı’ndaki Hocalı Soykırımı Anıtı ziyaret edildi.Ermeniler tarafından Hocalı'da katledilen 613 şehit anısına anıta karanfil bırakıldı. HABER MERKEZİ

 

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web