Denizli 28°C
25 Mayıs 2019 - Cumartesi

HEDEF ÜRETEN TÜRKİYE

2018-10-11 08:06:24 |
Gökhan Karaıslı
HEDEF ÜRETEN TÜRKİYE

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, tarımla ilgili olarak hem sahada hem de bilgi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Öztürk, hedefin üreten Türkiye olduğunu söyledi.

 

 

Türkiye Sebze Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkanvekili Halil Öztürk’ün öncülüğü yaptığı Tarım Kent Projesi’ni hayata geçiren Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, tarımla ilgili olarak her alanda eğitim ve saha çalışmalarını sürdürüyor. Çağa uygun bir üretim modelinin baz alındığı proje de önceliklerinin üreticiye eğitim vermek olduğunu ve piyasa şartlarına uygun üretimler yapmak adına çiftçiye ulaştıklarını kaydeden Öztürk, birbirine ilk bakışta zıt olarak görünen Tarım ve Kent terimlerinin bu projede birleştiğini ve üreticiden tüketiciye kadar bu sektörün içinde olan herkesin kazandığını dile söyledi. Şehir içinde ve diğer illerde çalışmalarını sürdüren Öztürk, son olarak Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerine eğitim verdi.

 

Öztürk şöyle konuştu; “Öğrencilere sebze ve meyve üretiminde doğru bilgi, doğru üretim ve doğru pazar konulu, Türkiye’deki ve dünyadaki gelişmeleri anlatan seminerimizi yaptık. Hedefimiz üreten Türkiye” diye konuştu. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web