Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

HAYIRSEVERDEN EĞİTİME KATKI

2019-03-15 10:41:31 |
Gökhan Karaıslı
HAYIRSEVERDEN EĞİTİME KATKI

Hayırsever Ender Yörükoğlu tarafından yaptırılarak Denizli Eğitimine kazandırılan Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi’nin açılışı Vali Hasan Karahan’ın katıldığı törenle yapıldı.

Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, MEB Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Fikret Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, diğer protokol üyeleri, Hayırsever Ender Yörükoğlu ve ailesi ile davetliler katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “Valimizin önderliğinde epey yol kat ettik. Özel eğitim alanında son derece mükemmel çalışmalarımız var. Eğitim öğretim anlamında sadece temel eğitim, orta öğretim ve mesleki eğitim üzerine yoğunlaşmıyoruz. Bizim en önemli gördüğümüz eğitim alanı özel eğitimdir. Değerli okul müdürü arkadaşlarımla, ekibimizle, Valimizin desteği ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda Denizli de özel eğitim anlamında iyi bir seviyeye geldik.

 

Biraz önce Ender Yörükoğlu’nun da bahsettiği gibi ilk görüşmemizde bu okul atıl vaziyetteydi ve kendisi böyle bir düşüncesi olduğunu söyledi. Yanına her gittiğimizde bizleri hep muhabbet ve sevgiyle karşıladı. Özellikle bugünün anısına merhume Ülker Yörükoğlu’na Allah rahmet eylesin diyorum. Bu merkez bizim için son derece önemli. Çünkü, özel eğitim denilince farklı bir duyguya sahip oluyoruz ve farklı bir çalışma gerekiyor. Üstün zekâlı çocuklarımızın içindeki parlayan yıldızı bizim açığa çıkarmamız gerekiyor. Çocuklarımızın saçtığı ışık hangi alandaysa ve yetenekleri nelerse onları keşfetmemiz gerekiyor” dedi.

 

Vali Hasan Karahan yaptığı konuşmada; “Güzel bir açılışla yine birlikteyiz. Denizli’miz bu açılışlara alıştı ve inşallah devam da edecek. Zaten önceden de yapılıyordu, bizim zamanımızda da yapılıyor ve bundan sonra da yapılacaktır. Denizli’nin böyle bir genetik özelliği var. Bu da Denizli’yi Türkiye’nin örnek ve özel şehirlerinden birisi yapıyor” dedi.

 

Açılışı Vali Karahan, Yörükoğlu Ailesi ve törene katılan tüm protokol  üyelerince kurdele kesilerek yapıldı. Kurdele kesimi sonrası Vali Karahan ve davetlilerce Bilim Sanat Merkezi’ndeki laboratuvarlar ziyaret edildi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web