Denizli 13°C
25 Kasım 2020 - Çarşamba

HAYALLERİ TEBESSÜMLE RENKLENDİRELİM

2020-07-16 06:12:56 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
HAYALLERİ TEBESSÜMLE RENKLENDİRELİM

Gönüllere sevgi tohumları serpiştiren Damla Gönüllüleri Derneği 2017 yılından bu yana Denizli’de faaliyet gösteriyor. Gönüllüler bu zamana kadar 63 etkinlik düzenleyerek 5 bin 498 kişiye ulaştı.

Mevlana’nın Sözündeki Gibi Gönüllere Sevgi Ekiyoruz

Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği (UDG) 2017 yılında bir grup gönüllü genç ile birlikte Ankara’da kuruldu. Derneğin 39 il temsilciliği ve 2 yurtdışı temsilciliği olmak üzere toplam 41 temsilciliği bulunuyor. 2019 yılında kurulan Gönüllülük Federasyonu’nun (TGF) kurucu derneği olarak faaliyet gösteriyor. Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği Denizli İl Temsilciliği Raporlama Sorumlusu Amine Nur Özdemir “2017’den bu yana, Mevlana’nın sözündeki gibi, gönüllere sevgi tohumları ekip güzel çiçeklerin türeyeceğinden emin olarak, kalbimizin ulaşmadığı tek bir ülke, tek bir il, tek bir köy, tek bir okul ve tek bir canlı bırakmamak ve daha iyi bir dünyaya ışık tutmak için çabalayıp, kısa süreli bir etkinlikten uzun soluklu bir saha çalışmasına varıncaya kadar pek çok farklı projenin hayata geçirilmesine katkı sağlamak adına çalışmalarını sürdüreceğiz, şu anda dünyanın dört bir yanından 20.000 gönüllüsüyle bu yolda çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yüzlerindeki Gülümseme ile Her Gönülde Taht Kuruyorlar

Damla Denizli, Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği’nin İl Temsilciliğine Mart 2018’de başladı.  2018’den bu yana yerelde çalışmalarımızı sürdüren derneğin 15 kişilik bir yönetim kadrosu ve 80 kişilik aktif gönüllüsü var. Dernek yaklaşık 63 etkinlik düzenledi ve 5498 kişiye ulaştı. Damla Gönüllüleri Derneği olarak çeşitli etkinlikler düzenleyen ve her kesime ulaşan gönüllüler adına Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği Medya ve Bilgi İşlem Koordinatörü Tayyibe Özkan, “Damla Denizli olarak yapmış olduğumuz gönüllülük faaliyetlerinde gülümsememizi yüzümüzden eksik etmeyerek gönüllere dokunmaya çalışıyoruz. Gönüllülük çalışmalarımız; Okul Ziyaretleri, Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, Hastane ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, köylerde ve Kur’an kurslarında çocuklarla çeşitli aktiviteler ve köy halkı ile bir araya gelme, kuş yemliği yapma etkinliği, camii, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri, kurum ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetlerini severek yapıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Fatma TEKEŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web