Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

HAMİ PROJESİ ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

2019-10-08 13:28:47 |
Haber Merkezi
HAMİ PROJESİ ÖDÜLLER  SAHİPLERİNİ BULDU

Hami Projesi kapsamında yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren okullara Berat Belgesi, katılan tüm okullara da Katılım Belgesi Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okullarında yapılan törene; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Hami Projesine katılan resmi ve özel okul müdürleri katıldı.

 

Protokol imza töreni açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Hamilik Projesini 2023 Eğitim Vizyon Belgemiz doğrultusunda çok anlamlı bir şekilde yerine getirmelerinden dolayı 73 devlet okulunu ve 73 özel okulumuzu içtenlikle kutluyorum. Bakanımızın hayata geçirdiği 2023 Eğitim Vizyon Belgesi hedeflerinden birini bu proje ile hayata geçirdik.  2023 Vizyon Belgemiz çok kapsamlı bir çalışma. Denizli olarak Hamilik Projesinin yanı sıra başarı anlamında çok güzel çalışmalarımız var. Bunların başında öğretmen eğitimleri ve fırsat eşitliği çalışmaları gelmekte. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 1150 okul ve kurumumuzla beraber başarılara imza atılması sizler sayesinde gerçekleşiyor” dedi.

 

Vali Hasan Karahan yaptığı konuşmasında; “Değerli İl Milli Eğitim Müdürüm, çok kıymetli okul müdürü arkadaşlar, kıymetli öğrencilerimiz. Hepinize hayırlı sabahlar. Güzel bir işin, birlikte bir şeyler paylaşmanın,  birlikte çalışmanın güzelliğini, faydasını, kazanımlarını ve bereketini hep birlikte gördük. Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde ülke çapında böyle bir proje başlatıldı. Denizli de bu Projeye öncesinde de benzer çalışmalar yürüttüğü gibi hazır bir şekilde ve daha bir şevkle sarıldı. Sonuç olarak da 73 devlet 73 özel okul olmak üzere 146 okulumuz böyle bir güzelliği paylaştı” dedi.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılında “HAMİ” projesi kapsamında; Denizli genelinde faaliyetini sürdüren 73 özel okul ile 73 resmi okulla protokol imzalandı.  İmzalanan protokoller kapsamında; Sosyal Etkinlik Alanında 247, Akademik Çalışmalar Alanında 197, Araştırma Geliştirme Çalışmaları Alanında 194 olmak üzere toplam 638 etkinlik gerçekleştirildi. Değerlendirme sonucunda dereceye giren okullar; Özel Denizli Çözüm Anadolu Lisesi/Çal Anadolu Lisesi,ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli İlkokulu/Babadağ Osman Nuri Yılmaz İlkokulu, ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesi/Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi

HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web