Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba

Hac kayıtları Pazartesi başlıyor

2019-11-09 11:05:29 |
Haber Merkezi
Hac kayıtları Pazartesi başlıyor

Denizli İl Müftülüğü, 2020 yılı hac ön kayıtları için uyarılarda bulundu. Kayıtların e-devlet üzerinden yapılacağını açıklayan müftülük, il ve ilçe müftülüklerinde ön kaydın yapılmayacağını açıkladı.

2020 Yılı hac ön kayıtları ile kayıt güncelleme işlemleri 11 Kasım-13 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Belirtilen tarihler arasında hacca ilk defa kayıt olacak vatandaşlar anlaşmalı bankalar ile P.T.T Şubelerine T.C. numaralarını bildirerek “2020 Yılı Hac Ön Kayıt Ücreti” olarak 25 TL kayıt ücretini yatırdıktan sonra, e-devlet üzerinden başvurularını yapabilecek. Denizli’de İl ve İlçe Müftülüklerinde ön kayıt yapılmayacağı öğrenildi.

Denizli İl Müftülüğünden yapılan açıklamada, “Geçmiş yıllarda kaydı olan vatandaşlarımızın kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığımızca otomatik olarak yenilenecektir. Ancak; grup değiştirme, grup ayırma, gurup birleştirme, oda değişiklikleri, kayıt ili ve kayıt ilçesi değişiklikleri, telefon ve adres değişiklikleri vb. hususlar il ve ilçe müftülüklerimiz aracılığı ile yapılacaktır” ifadelerine yer verildi. Kubilay Y. GERBOĞA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web