Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba
Güvenli doğalgaz kullanımı için bunlara dikkat!

Enerya Denizli İşletme Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu, kışa aylarına yaklaşıldığı şu günlerde güvenli doğalgaz kullanımı konusunda önerilerde bulundu. Tüketicinin gaz kokusu geldiği an doğalgaz acil hattı olan 187’yi aramasını isteyen Kurşunluoğlu, havalandırma menfezlerinin ise asla kapatılmamasına dikkat çekti.

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Denizli’de kış hazırlıkları başladı. Enerya Denizli İşletme Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda aboneleri bilgilendirdi. Kurşunluoğlu, kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Kurşunluoğlu, 2019 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 2 bin 230 kilometre hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Denizli’de 270 bini aşkın BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce bacalarının ve baca bağlantı noktalarının çekiş kontrollerini yetkili kurumlara kontrol ettirmeleri ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” dedi. 

HAVALANDIRMA MENFEZLERİNİZİ ASLA KAPATMAYIN

Kurşunluoğlu, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezleri asla kapatılmamalıdır. Tüm doğal gaz abonelerimiz, yakıcı cihazlarının periyodik bakımlarını yaptırmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışır durumda olduğu kontrol edilmelidir. Yılda en az 1 kere baca temizliğinin yaptırılması gerekmektedir” diye konuştu.

Doğal gaz abonelerinin cihaz bakımlarını yetkili firmalara yaptırması gerektiğini vurgulayan İşletme Müdürü Kurşunluoğlu, şöyle devam etti: “Cihaz ve tesisat yenileme, yer değişimi ve tadilat gibi durumlarda abonelerimizin mutlaka Enerya’yı bilgilendirerek Enerya’dan yetki almış sertifikalı firmalara işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Abonelerimiz, işlemler hakkında bilgi vermek için 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi arayabilir veya müşteri hizmetleri merkezlerimize gelebilirler. Yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler.”

GAZ KOKUSU HİSSETTİĞİNİZDE 187 DOĞAL GAZ ACİL HATTINI ARAYIN

Kurşunluoğlu, Enerya tarafından tesisat kontrolü yapılmış olup aktif doğal gaz kullanan abonelerin doğal gaz borularını boyatması gerektiğini tekrar hatırlattı. Zekeriya Kurşunluoğlu, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri ise şöyle sıraladı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

İşletme Müdürü Kurşunluoğlu,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak merkez ve ilçelerde toplam 8 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını vurgulayarak, Denizli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini söyledi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web