Denizli 28°C
23 Nisan 2018 - Pazartesi

GÖLETLERE 122 BİN BALIK BIRAKILDI

2017-07-17 12:08:37 |
Haber Merkezi
GÖLETLERE 122 BİN BALIK BIRAKILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan 2017 Yılı Balıklandırma Programı çerçevesinde; Denizli’ye, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Kepez Ünitesinde üretilen 122 bin adet sazan balığı yavrusu getirilerek İlçelerinde bulunan göl ve göletlere bırakıldı.

Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Yılmaz Erkaya yaptığı açıklamada; " Bakanlığımız tarafından su kaynaklarındaki nesli tehlike ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi, farklı nedenlerle zarar gören su ürünleri stoklarının takviyesi, bilimsel temele dayalı balıklandırma metodunun uygulanması amacıyla “Su KaynaklarınınBalıklandırılmasıProjesi” kapsamında üretimi gerçekleştirilen sazan balığı yavrularından, İlimiz için tahsis edilen 122.000 adet sazan balığı yavrusu ihtiyaç görülen su kaynaklarına bırakılmıştır. Böylece balık yoğunluğu önemli derecede artacak ve göllerimizdeki balık popülasyonunun sürdürülebilmesi ve canlı tutulması sağlanacaktır.”  dedi.

Geçen yılda 120 bin adet sazan yavrusunun bırakıldığın ifade eden Erkaya; yapılan balıklandırma çalışmalarının başarıya ulaşması için vatandaşlarımıza da önemli sorumluklar düştüğünü, en az bir kez üremelerine imkan sağlamak için bırakılan yavruların korunması ve 40 cm’den aşağı sazan balıklarının avlanılmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web