Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ OLDU

2019-07-12 10:36:15 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ OLDU

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen “Girişimcilikte Önce Kadın” projesindebaşarılı girişimci kadınlar ödüllendirildi. Yarışmada,Denizli Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi’nden Gülpembe Yakın üçüncü oldu. Resim-iş öğretmeni Yakın, 7 bin 500 TL’lik ödülehak kazandı.

12Temmuz2019 –Ürettiği ürünleri gelire dönüştürmek isteyen kadınların girişimcilik kapasitelerini iletişim teknolojilerinin desteğiyle artırmak amacıyla Millî Eğitim BakanlığıHayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen “Girişimcilikte Önce Kadın” projesinde başarılı girişimci kadınlara ödülleriverildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması ile girişimcilik ve teknoloji alanlarında eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve projenin internet sitesi üzerinden ürünlerini satışa sunarak en yüksek performansı sergileyen kadınlara girişimcilik hayallerini gerçekleştirebilmeleri için toplam 43 bin 500 TL’likcansuyu sermayesi sunuldu.Yarışmada, Denizli Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi’nden Gülpembe Yakın üçüncü oldu. Resim-iş öğretmeni Yakın, 7 bin 500 TL’lik ödüle hak kazandı.

ÖDÜLLER İSTANBUL’DA VERILDI

Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması’nda dereceye girenlerin ödülleri,Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ve ünlü oyuncu Pelin Karahan’ınkatılımıyla İstanbul’da düzenlenen törenle verildi. HABER MERKEZİ

GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ OLDU

GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ OLDU

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web