Denizli 29°C
23 Eylül 2019 - Pazartesi

GİRİŞİMCİLERE KURS DESTEĞİ

2019-02-20 12:41:14 |
Gökhan Karaıslı
GİRİŞİMCİLERE KURS DESTEĞİ

Pamukkale Belediyesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Denizli Ticaret Odası ve İŞKUR ile el ele veren Pamukkale Kent Konseyi, kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik girişimcilik kursu veriyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, her yönden farklı belediyecilik yaptıklarını belirterek, “Bu farklılıklarımızdan biri de girişimci olmak isteyen gençlere verdiğimiz destek oldu” dedi.

Kurulduğu 2014 yılından bu yana “Farklı belediyecilik” sloganıyla bir çok ilke imza atan Pamukkale Belediyesi, bu kez de genç girişimci adaylarına destek verdi. Pamukkale Belediyesi çatısı altında kurulan Pamukkale Kent Konseyi, Denizli Ticaret Odası ve Denizli İŞKUR ile el ele vererek kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik girişimcilik kursu açtı. Kursa katılanlarla bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, istihdam alanlarının oluşturulması, ilimizin, bölgemizin ekonomisinin canlandırılmasına katkı vermek amacıyla bu projeye öncülük ettiklerini belirtti. Başkan Gürlesin, “Girişimcilik çok önemli. Biz bunu bildiğimiz için İŞKUR ve Denizli Ticaret Odası ile işbirliği yaparak bu kursun açılmasını sağladık. Bu kursun en önemli özelliğini görme engelli ve işitme engelli vatandaşlarımızın da katılmış olması. Pamukkale Belediyesi olarak böyle ilklere imza atmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

 

75 KİŞİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALACAK

 

Pamukkale Kent Konseyi, Denizli Ticaret Odası ve Denizli İŞKUR işbirliğinde kendi işini kurmak isteyen engelli, genç, orta yaşlı, kadın girişimciler için açılan “Uygulamalı Girişimcilik Kursu”nun ilk bölümü 12-15 Şubat tarihleri arasında tamamlandı. Uygulamalı Girişimcilik Kursları, 19-22 Mart ve 16-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan eğitimlerle devam edecek. Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nun ev sahipliğinde yapılan “Uygulamalı Girişimcilik Kursu”na toplam 75 kişi eğitim görmüş olacak. “Uygulamalı Girişimcilik Kursu”nda eğitimleri Denizli Ticaret Odası eğitmenlerinden Besim Ogelman tarafından veriliyor. Kursiyerlere KOSGEB imkanları ve başvuruları başta olmak üzere kendi işlerini kurmak için gerekli tüm bilgiler kurs boyunca verilmiş oluyor. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bu kursa katılımları da yerine getirilmesi gereken şartlar arasında yer alıyor. HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web