Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

GIDA DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

2019-05-17 11:33:02 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
GIDA DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı dolayısıyla, gıda denetimleri yoğunlaştırılarak devam ediyor.

Bu kapsamda özellikle ekmek ve ekmek çeşitleri, pide, unlu mamuller, tatlı, şekerleme, ramazan kolileri vb. ürünlerin üretimini yapan işletmeler ile toplu tüketim ve gıda satış işletmelerine ağırlık verilmiştir. Yapılan resmi kontrol ve denetimlerde gıda kaynaklı hastalıkların engellenmesi, vatandaşların güvenilir gıda tüketmesi hedef alınıyor.  1 Ocak 2019-16 Mayıs 2019 tarihleri arasında İl Müdürlüğü tarafından 6285 adet resmi kontrol ve denetim yapılmış,  bu denetimler sırasında 576 adet numune alınmış olup 50 adet idari para cezası verildi.

 

Müdürlükten yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın Ramazan ayını huzurlu geçirmeleri için gıda kontrol ekiplerimiz sürekli görev başında olup, gıda denetimlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir. Tüm ihbar ve şikâyetleriniz için Alo 174 Gıda Hattımıza, http://www.alo174.gov.tr/ internet sayfamıza ve İl/İlçe Müdürlüklerimize ulaşabilirsiniz” açıklaması yapıldı. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web