Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

GEVREĞİMİ KAYBETTİM SİZDE Mİ?

2015-06-24 10:21:17 |
Haber Merkezi
GEVREĞİMİ KAYBETTİM SİZDE Mİ?

Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar, ramazan ayının gelmesiyle birlikte fazlasıyla artış gösterdi. Eşyaların arasında cep telefonu da mevcut,..

 Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar, ramazan ayının gelmesiyle birlikte fazlasıyla artış gösterdi. Eşyaların arasında cep telefonu da mevcut, tablet bilgisayar da, hatta paketlenmiş taze mısır gevreği de.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tutulan oruçlar, vatandaştaki unutkanlık katsayısını da artırdı. Kimileri randevusunu, kimileri evine alınacak siparişleri unuturken kimileri de aldıklarını eve götüremeden ya aldığı yerde ya da eve gelirken kullandığı toplu taşıma aracında unuttu. Şu sıralar Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. konuyla ilgili ekstra mesai yapıyor. Otobüslerde unutulan eşyaları genel müdürlüğe getiren otobüs şoförleri, bunları teslim ediyor. Genel müdürlük ise topladığı bu eşyaları internet sitesi üzerinden yayınlayarak sahiplerine ulaştırmaya çalışıyor.

TELEFON DA VAR GEVREK DE…

Araçlarda en çok unutulan eşya olarak cep telefonları dikkat çekerken, ‘Bu nasıl unutulur?’ dedirtecek eşyalar da karşımıza çıkabiliyor. Eski nostaljik radyodan, okul çantasına hatta yiyecek içeceğe kadar varan unutulmuş eşya Büyükşehir Belediyesi A.Ş.’de sahibini bekliyor. Yiyeceklerin arasında bulunan kahvaltılık mısır gevreği de fazlasıyla dikkat çekiyor.

EŞYALAR 1 AY BEKLETİLİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mak. Müh. Turgut Özkan konuyla ilgili olarak, “Malum ramazan ayının gelmesiyle birlikte insanlarımız tuttukları oruçların da etkisiyle birlikte unutkan olabiliyorlar. Bu da araçlarımızı kullanan vatandaşlarımızın evlerine götürmek üzere aldıkları eşyalar başta olmak üzere kullanmakta oldukları cep telefonu, tablet bilgisayar, çanta vb. eşyalarını otobüslerde unutmalarına sebep olabiliyor. Bizlerde konuyla ilgili olarak böyle bir hizmet sunmaya başladık. Eşyaları kurumumuzun internet sitesi üzerinden yayınlayarak sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Aradan geçen bir ay içerisinde eşyanın sahibi çıkmadığı takdirde imha yoluna ya da bağış yoluna gidiyoruz” dedi.

RAMAZAN AYINDA BÜYÜK ARTIŞ

Normal olarak yıl içerisinde de birçok eşyanın araçlarda unutulduğunu da hatırlatan Özkan, “Ramazan ayı öncesinde nadir unutulma vakası ile karşı karşıya gelirken, şu anda bu sayı oldukça arttı. Günde ortalama 15-20 arasında unutulan eşya kurumumuza geliyor. Bizlerde her akşam bu eşyaları toplayarak gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

UNUTULAN KARTLAR DA VAR

Unutulan eşyalar adı altında otobüslerde biniş için kullanılan Denizlikartlar da var.  Kurumun http://www.denizliulasim.com.tr/ adresinde telefonlarla birlikte yayınlanan 529 adet kayıp Denizlikart şu anda sahibini bekliyor. Denizlikart dışında nüfus cüzdanı, kredi kartı, banka kartı, ehliyet gibi vesikalarda sahiplerine verilmek üzere bekletiliyor.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web