Denizli 36°C
25 Haziran 2019 - Salı

GENÇLİĞİN SİYASET ATAĞI

2019-01-08 06:17:53 |
Gökhan Karaıslı
GENÇLİĞİN SİYASET ATAĞI

Son yıllarda Denizli’de gençlerin siyasete katılımı dikkat çekmeye başladı. Özellikle CHP’de gençlerin meclis üyeliklerine aday olmaları gündeme oturdu.

Türkiye’nin önceki dönem en genç milletvekili aday adaylarından 19 yaşındaki CHP’li Bilgehan Burgul, Mart 2019 seçimlerinde Pamukkale Belediyesi Meclis üyeliğine aday adaylığını koyduğunu açıkladı.

“Gençlik siyasette hazır halde olmalı” diyen Burgul, ön seçimle belirlenecek tek genç aday fikrine karşı çıkarak, “Belediye meclisinde bir tane değil birden fazla genç aday olmalı, ihtiyacımız olan böylesi bir davada genç ve dinamik bir duruş” dedi.

Mart ayı mahalli seçimlerine üç aydan az bir zaman kala belediye kulislerinde adaylar konuşulmaya devam ederken diğer taraftan belediyeleri şekillendirecek meclis üyelerinin kimlikleri de merak konusu olmayı sürdürüyor. Önceki dönem CHP’sinin 8’inci sıra en genç adaylarından biri olan Bilgehan Burgul, siyasette genel başkanın dikkatini çeken önemli isimlerden biri olarak Pamukkale Belediye meclis üyesi aday adaylığına başvuruda bulundu.

Medeni cesaretinin yanı sıra CHP’ye gönülden bağlığıyla dikkat çeken Burgul, Atatürk ilke ve inkılâplarına sadık kalarak siyasette önemli yerlere gelmeyi ve toplumun her kesiminden bireyi temsil etmeyi amaçlıyor.

GENÇLERİN SESİ OLACAĞIZ

7 aydır CHP bünyesinde aktif siyasi hayatını sürdüren Burgul, genç meclis üyelerinin siyasi olarak sayıca artmalarına dikkat çekerek, “Belediye meclisinde bir tane değil birden fazla genç aday olmalı, ihtiyacımız olan böylesi kutlu bir davada genç ve dinamik bir duruş. Bizler başta Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit gibi siyasi büyüklerimizin izinden giderek ülkemizi daha iyi yerlere getirmek istiyorum. Genç bir birey olarak önceliğimiz sesini duyuramayan gençlerin seslerini yükseltmek ve haklarını savunmak” dedi.

ÖZEL SİYASET EĞİTİMİ ALACAĞIM

Siyasi olarak yetersiz olduğunu düşünenlere cevap veren Burgul, “Ben partim ve şahsım adına kendimi her geçen gün geliştirmeye gayret ediyorum. Şu sıralar özel siyaset eğitimi ve halkla ilişkiler konusunda eğitime yöneldim. En küçükten en büyüğünü kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını temsil etmek etmenin ağırlığı ve ciddiyetinde adım atıyorum. Milletvekili adayı olduğum zaman da insanların benimle kurduğu ilişkiler beni çok etkiledi. Bir insanın yarasına merhem olmak, derdine derman olmak büyük bir lütuf” diye konuştu.

AFAKÎ VAATLER VEREMEM

Belediye Meclis üyesi olarak yapacaklarının ve yapamayacaklarının farkında olduğunu söyleyen Burgul, “bizler birer bakan ya da birer milletvekili değiliz. Bizde isteriz yurt sorunları çözülsün, ev kiraları düşürülsün, burslar yüksek olsun isteriz. Fakat gerçekler var yerel ölçekte bir belediyenin meclis üyesi olarak onca kargaşanın içinde herkesin gözden kaçırdığı detayları ön plana çıkarabilirim. Görmeye değmeye inanmayacakları meselelerin bile yüksek sesi olurum. Ben o mecliste 7’den 70’e herkesi temsil edeceğim” ifadelerini kullandı. Yasemin ORHAN-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web