Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

GAZI VE GAZI YAKINLARINA MADALYA VE BERAT

2019-05-25 11:23:00 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
GAZI VE GAZI YAKINLARINA MADALYA VE BERAT

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barı Harekatına katılan gaziler için hazırlanan Milli mücadele Madalyası ve Beratı Gazi ve Gazi yakınlarımıza düzenlenen törenle Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

Valilik konferans salonunda gerçekleşen törene Vali Hasan Karahan,  11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili  Piyade Alb. Mehmet Tüzün, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar ile Devlet Övünç Madalyası alacak olan gazi ve gazi yakınlarımız, katıldı. 

 

Kıbrıs Barış harekatına katılarak “Gazilik” ünvanı alan vatandaşlarımıza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyası verilmesi uygun görülmüştür. Söz konusu madalyaların tevcih işlemleri KKTC’nin bütün illerimizde temsilciliği bulunmadığı için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının destekleri ile tevcih işlemlerinin yapılması KKTC Büyükelçiliği tarafından talep edilmiş olup Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca destek verilmesi ile düzenlenmiştir.

 

Milli Mücadele Madalyası ve Berat teslim töreninde konuşan Vali Hasan Karahan; “Üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Milli Mücadele Madalyası ve Beratı tevcih edilen gazilerimize vatanımıza yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Canlarıyla kanlarıyla hizmet eden vatan evlatlarına en yüksek düzeyde takdir etmek ve onların hatıralarını ebediyete kadar yaşatmak adına Milli Mücadele Madalyasını ve Beratı takdim etmek için sizlerin de katılımıyla bu programı gerçekleştiriyoruz. Siz gazilerimize Allah uzun ömürler nasip etsin. Hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin ve Milletimizin birliğine, Ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, Aziz Milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir”.dedi.

Vali Hasan Karahan’ın konuşmasının ardından, 26 Gazi ve Gazi Yakınlarımıza Milli Mücadele Madalyaları ve Beratı Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. HABER MERKEZİ

GAZI VE GAZI YAKINLARINA MADALYA VE BERAT

GAZI VE GAZI YAKINLARINA MADALYA VE BERAT


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web