Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

GAZETELERİN SORUNLARI KONUŞULDU

2020-09-18 11:46:50 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
GAZETELERİN SORUNLARI KONUŞULDU

Denizli’de resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz 5 merkez gazetelerin imtiyaz sahipleri ile Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürlüğünde toplantı gerçekleştirildi.

Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürü İdris Cirit’in ve Resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip 5 gazete sahibinin hazır bulunduğu toplantıda önemli konular konuşuldu.  Basın İlan Kurumu Şube Müdürü İdris Cirit yaptığı açıklamasında; “Kurumlarla ve Gazetelerimiz ile iletişimin en üst seviyede tutulması ,basınımızın yerel sahada karşılaşmış olduğu sorunlar ve çözüm önerileri ile birlikte gelir ve kalite artırıcı tedbirlerimizin görüşüldüğü toplantıda ; dünyayı da etkisi altına alan ve Ülkemizde de etkin bir şekilde hissedildiği coronavirüs salgını dolayısıyla gazetelerimizde bu süreçte yapılması gerekenler ve alınması gereken tedbirler detaylı bir şekilde görüşülmüştür. Basın mensubu arkadaşlarımızın görevlerini ifa esnasında kurallara azami seviyede uyulmasının önemi anlatılmıştır” dedi.

Müdürü Cirit açıklamasında; “COVID-19 küresel salgını dolayısıyla, devletimizin ve kurumlarının aldığı karar ve uygulamalar çerçevesinde, sahada zor ve riskli şartlar altında çalışan gazetecilerimize ve yayınlarını aksatmadan sürdüren basınımıza destek olmak amacıyla, Kurumumuz tarafından alınan kararların da değerlendirildiği toplantı da gazete temsilcilerimiz tarafından, basına destek paketlerinden duyulan memnuniyet dile getirilmiş ve Kurumumuz Genel Müdürü sayın Rıdvan Duran başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletmişlerdir” diye konuştu.

Mevzuatımız hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldığını dile getiren Cirit; “Şube Müdürlüğümüz tarafından ve denetimler esnasında tesbit edilen sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde durulmuştur. Gelir ve kalite artırıcı tedbirler konusunda yapılabilecek ortak çalışmaların görüşüldüğü toplantımız dönemsel periyodlarla yapılması kararlaştırılarak, toplantı sonunda Kurumumuz yayınlarından Dr. Mehmet Gedizli’ye ait ‘’Söyleyebilmek, Okuyabilmek, Yazabilmek, Türkçede Karşıt Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçede Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçenin Fiiller Sözlüğü, Türkçede Öbek İsimler Sözlüğü, Türkçenin İsimler Sözlüğü’’ isimli kitaplarından oluşan hediye set takdimi ile toplantımız son bulmuştur. Toplantıya Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Aklam’da görüşlerini bildirdi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web