Denizli 18°C
08 Nisan 2020 - Çarşamba

Fiyatları vatandaşları memnun etmedi

2020-02-17 11:47:57 |
Haber Merkezi
Fiyatları vatandaşları memnun etmedi

Havaların soğuk olmasıyla Denizli’de balık halinde hareketlilik devam ediyor. Esnaf fiyatların geçen yıllara göre aynı olduğunu belirtirken, vatandaşlar ise fiyatların geçen aylara göre biraz yüksek olmasından şikayet etti.

Kış mevsimi ile hareketliliğin arttığı balık halinde vatandaşlar balık almak için sıraya girdi. Vatandaşların kış mevsiminde düşük olması gerekirken, fiyatların biraz pahalı olduğunu söyledi. Balıkçı esnafı fiyatların aynı olması ve çok fazla bir değişiklik göstermediğini söyledi. Balıkların çeşitlilik açısından kış mevsimi ile birlikte arttığını ve hava şartlarının düzelmeye başladığını belirtti.

Mevsimsel olarak fiyatların ve balık çeşitliliğinin normal olduğunu belirten esnaf Ramazan Bozkır, “Balık fiyatlarımız yine aynı değişen bir şey yok sadece biraz fiyatlarda düşme var. Balıklar bollaşmaya başladı. Hava şartları ise artık düzelmeye başladı. Hamsimiz, sardalyamız, çupramız ve levreğimiz çok fazla balık çeşidi var. Mevsimine göre fiyatlar normal halkımız tercih ediyor. Taze günlük balık getiriyoruz.  Hamsi ve sardalya 20 lira, çupra, levreklerimiz en düşük 35 liradan başlıyor. Aşağı yukarı 2-3 yıldır aynı fiyatlarımız hiç değişmiyor” dedi.

İHA 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web