Denizli 16°C
18 Şubat 2020 - Salı

FİLİZ’DEN SERT ELEŞTİRİ

2019-08-23 12:40:27 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
FİLİZ’DEN SERT ELEŞTİRİ

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 2 Eylül 2019 tarihinde Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan 2019-2020 adli yıl açılış törenine Denizli Barosu’nun da aralarında bulunduğu bazı baroların başkanları’nın davete icabet etmeyecekleri ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Kadim kültürümüzde davete icabetin önemine vurgu yapan Başkan Filiz;“ Her baro bağımsız olup katılıp katılmamak kendi takdiridir. Ama katılmama kararlarını siyasi bir şova dönüştürüp, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi hedef alan samimiyetten uzak açıklamalar yapmaları feraset düzeylerinin açık bir göstergesidir” dedi.

Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi: “ Yazılı, görsel ve sosyal medyada adli yıl açılışına katılıp katınılmayacağı ile ilgili yüzlerce haber, yorum ve açıklama yapılmaktadır. Siyasetin, bölünmenin ve kavganın bir tarafı olunulması için uğraşılmakta birlik, beraberlik kavramlarımıza zarar verilmek istenmektedir.   Daha düne kadar Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ‘nu alkışlayanlar, övgüler yağdıranlar, kolkola yürüyenler, partilerinin üst kademelerinde görmek isteyenler, şimdi sırf kendileri gibi düşünmedi, adli yıl açılışına katılacak, konuşma yapacak diye yerden yere vuruyorlar. Metin Feyzioğlu kanun çıkaracak ya da kanun çıkarılmasını sağlayacak olan ülkenin Cumhurbaşkanı ile Meclis Başkanı ile görüşüyor diye kıyametler koparılıyor o da yetmiyor #tbbyönetimibenitemsiletmiyor diye hastag açarak demediklerini bırakmıyorlar. Hal böyle olunca da açıklamalarında sık sık dem vurdukları fikir özgürlüğünden, bağımsızlıktan söz etmeleri, kendileriyle tezata düşmelerine neden oluyor.

Kişilere ve kurumlara göre hareket etmediklerini ifade edenlere sormak istiyorum? Onlardan da ellerine vicdanlarına koyarak cevap vermelerini bekliyorum. Acaba bu davetin yeri gene aynı olsa idi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yerinde de CHP’den bir isim otursaydı aynı tepkiyi mi verirlerdi, yoksa mekanın ne önemi var! diyerek koşa koşamı giderlerdi. Amaçları “üzüm yemek değil bağcıyı dövmek” olan bu zihniyet, mesleğin sorunlarına çözüm bulmak yerine, “Yargı reformlarından” konuşmak yerine siyasi şov peşindeler. Bu şovu yaparken de “ Şu kadar ilin Baro başkanı açılışı protesto ediyor, bu protesto eden illerin toplam şu kadar üyesi var, Türkiye Barolar Birliği’nin toplam bu kadar üyesi var” diyerek o ilde kendilerine kayıtlı tüm avukatların bu açılışa katılmama fikrine destek veriyormuş gibi algı yönetimi yapmaktan da geri kalmıyorlar” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web