Denizli 27°C
20 Ekim 2019 - Pazar

FAİZLER İKİNCİ ELİ VURDU

2019-07-11 05:48:39 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
FAİZLER İKİNCİ ELİ VURDU

Sıfır araçlardaki ÖTV indiriminin kalkmasıyla umutlanan 2. El satışı yapan galericiler faizlerin yüksek olmasıyla birlikte araç satışlarının durgun olduğunu belirterek umduklarını bulamadı.

2019 yılında ikinci el satışlarında beklentilerin altında kaldığını ifade eden Galericiler, ilk olarak sıfır araçlardaki ÖTV indirimi ikinci el piyasasını vurduğunu belirttiler. Bununla birlikte faiz oranlarının yüksek olması ikinci eli olumsuz etkilediğinden söz eden Galerici İsmail Koçkaya; “ Yaz döneminde 2 el araç satışlarında durağan bir dönem geçiriyor. Sıfır araçlardaki ÖTV indirimi 2. El piyasasını etkiledi. Türkiye’de ekonomik sıkıntılardan dolayı ve faizlerin yüksek olması hem otomotivi hem de emlak sektörünü vurdu. Faizlerin yüksek olması bu sektörlere vatandaşın yatırım yapmasını engelledi. Ekonomik sıkıntılar devam ediyor.  Hem halk hem esnaf ekonomik açıdan geleceğe karşı güvensiz görünüyor.  Ekonominin canlanması için hem dövizin hem faiz oranlarının düşmesi ekonomik politikaların değiştirilmesi gerekiyor.

Sıfır araçlardaki ÖTV indirimleri bitmiş olması ikinci ele yansıması önümüzdeki süreçte belli olacak. Şu an için hem ikinci elde hem de sıfır araçlardaki satışlar durgun” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web