Denizli 38°C
23 Temmuz 2018 - Pazartesi

EVDE BAKIM YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

2017-09-11 15:31:09 |
Haber Merkezi
EVDE BAKIM YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Haziran 2016'da hizmete soktuğu Evde Bakım Koordinasyon Merkezi ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadında koşmaya devam ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Koordinasyon Merkezi, ilk faaliyetlerine başladığından beri ihtiyaç sahibi binlerce kişiye ulaştı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın büyük önem verdiği proje kapsamında Haziran 2016'dan itibaren, Denizli merkezinde günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli, yatalak ve maddi durumu yetersiz vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları yerin temizlik ihtiyaçları karşılanıyor. Evde Bakım Koordinasyon Merkezi’nin 0 (258) 377 20 12 numaralı çağrı hattına bugüne kadar 2500'e yakın başvuru yapıldı. Değerlendirilen başvurulardan sonra yaklaşık 2400 dolayında kişiye, ihtiyacına göre 15 gün, 1 ay ve 2 aylık periyotlarda 12.000 kez evde bakım hizmeti verildi.

 “Türkiye’ye örnek oluyor”

Başkan Osman Zolan’ın “Kimse sahipsiz kalmayacak” sloganıyla faaliyete geçirdiği proje, sosyal belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına koşmak için böyle bir proje başlattıklarını belirterek, “Evde Bakım  Koordinasyon Merkezimiz bu kapsamda hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimizden biri. İşin henüz başında bu kadar vatandaşımıza hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın derdine derman olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

"Amacımız: Mutlu bir toplum"

Evde Bakım Koordinasyon Merkezinin çok önemsedikleri bir proje olduğunu belirten Başkan Zolan, "Bu projeye sosyal belediyecilik felsefesinin vücut bulmuş hali diyebiliriz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, nerede yardıma muhtaç bir vatandaşımız varsa, nerede bize ihtiyaç varsa gece gündüz demeden yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Kurduğumuz bu merkezle, yaşlı, engelli, yatalak ve maddi durumu yetersiz olup kişisel bakımı ve ev temizliğini yapamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım eli uzatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim çalışma isteğimiz ve arzumuz, vatandaşlarımızın dualarıyla katlanarak artıyor" dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web