Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe

ETKİN MÜCADELE YAPILACAK

2017-05-18 14:44:04 |
Haber Merkezi
ETKİN MÜCADELE YAPILACAK

Denizli Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu toplandı. Toplantıda Orman yangınlarıyla etkin mücadelenin yapılacağı vurgusu yapıldı.  

Denizli'de, yaz aylarında orman yangınlarıyla mücadele etmek amacıyla alınacak tedbirleri görüşmek için komisyon toplantısı yapıldı. Karahasanlı’da Orman Bölge Müdürlüğü’nün fidanlığında düzenlenen Komisyon toplantısına Vali Ahmet Altıparmak, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, 11. Tugay Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı,  Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu ve daire başkanları ile kurum müdürleri katıldı.  Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğünde yapılan toplantı öncesi,  Vali Altıparmak yeni yapılan Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, Bölge Müdürü Korucu'dan bilgi aldı.  Yangınla etkin mücadele yapılması konusunda talimat veren Vali Ahmet Altıparmak, vatandaşlarında dikkatli olması konusunda uyardı Vali Altıparmak; “Yangın sezonu piknik yerleri dışında piknik ve konaklama yapılması yasaktır. Bunun dışında atılmış bir şişe de sebep verebilir, farklı nedenlerden de çıkabilir. Bu çerçevede nelerle karşılaşabileceğiz diye bunların tedbirlerini alacağız. Aldığımız tedbirleri yeniden bakacağız.

 

Ayrıca 500 metre mesafede havai fişek atmak yasaktır. Bu husus İl jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince takip edilecektir” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web