Denizli 10°C
23 Şubat 2020 - Pazar

ESNAFIN FİYAT İSYANI

2019-08-24 06:59:44 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ESNAFIN FİYAT İSYANI

Kaleiçi esnaflarından Hüseyin Tığ, çarşıda belli bir fiyat düzeninin olmadığından söz ederek, ürünlerin fiyatlarının standart olması gerektiğini söyledi.

Çarşıda satılan ürünlerde fiyat sıtandartlarının getirilmesi gerektiğini savunan Esnaf Hüseyin Tığ, Yıllardan beri süre gelen bu fiyat istikrarsızlığı müşteri itimadının kalmadığını ortaya çıkarmıştır. Müşterinin Kaleiçine çekmemiz için fiyat istikrarının mutlaka oluşturulması gerekiyor. İnsanların güvenini kazanmak gerekiyor. Aynı ürünü her esnaf farklı satıyor. Bu ortadaki problemi kaldırmak için fiyatların makul seviyede tutulması gerekiyor. İnsanları buraya çekmenin tek yolu budur. Geçmişte bazı esnaflarımız hata yapmıştır. Bunları kabul etmek gerekiyor. Ancak artık esnafın kendisini çeki düzen verdiğini söylememiz gerekiyor. Çarşısının tekrar müşteriyi kazandırılması gerekiyor. Fiyatların sabit olması gerekiyor. Aynı ürünün bir yerde farklı başka bir yerde farklı olması müşterinin tepkisine yol açıyor.

Bu konuda esnaflar arasında dayanışmanın olması gerektiğini ifade eden Tığ, “Bu çarşı hepimizin çarşısı sahip çıkmamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web