Denizli 32°C
25 Haziran 2018 - Pazartesi

ESNAF UMUTLU

2017-04-20 11:30:06 |
Haber Merkezi
ESNAF UMUTLU

16 Nisan Referandumu sonrasında esnaflar görüşlerini dile getirmeye devam ediyor. Piyasadaki tedirginliğin sona erdiğinini ifade eden esnaflar bundan sonra umutla bakacaklarını dile getirdiler.

16 Nisan Referandumunun yankıları devam ederken, esnaflarda görüşlerini sunmayı sürdürüyor. Piyasalardaki tedirginliğin kalkmasından memnun olduğunu ifade eden esnaflar geleceğe umutla baktıklarını söylediler. 1983 yılından beri ayakkabıcılık sektörünün içinde olduğunu dile getiren ayakkabıcı esnafı İsmail Musluoğlu, “Referandum öncesinde piyasada tedirginlik vardı. Ancak seçimlerden sonra ümit ederiz ki ekonomi inşallah iyi olacak. Ama dış güçler bunu engellemeye çalışıyor. Evet çıkmasından sonra iç ve dış güçler harekete geçti. Ülkemizin gelişimini engellemek için olumsuz algı oluşturmak isteyenler var” diye konuştu.

KOSGEB kredilerinden söz eden Musluoğlu; “KOSGEB kredileri esnafın rahatlamasını sağlayacak. İnşallah piyasada bu kredilerin olumlu etkisini göreceğiz. Piyasada ilk defa bir sene ödemesiz 50 Milyon’a kadar kredi verdi. Bu krediler esnafın yarasına merhem olacak. Piyasa açıldığı zaman para dönmeye başladığı zaman her kesime olumlu yönde etkiliyor. Bizde esnaflar olarak bundan nasibimizi alacağız” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web