Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

Engelsiz Yaşam Parkı'na Görkemli Açılış

2019-12-03 16:37:17 |
Haber Merkezi
Engelsiz Yaşam Parkı'na Görkemli Açılış

Merkezefendi Belediyesi tarafından Muratdede Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Parkı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde görkemli bir törenle hizmete açıldı. Gerçekleştirilen programda engelli spor kulüplerine ve sporculara malzeme desteği yapıldı.

Merkezefendi Belediyesi, Muratdede Mahallesi 402 Sokak'a engelli vatandaşların faydalanabileceği oyun parkı ve kafeterya kazandırıldı. Kısa sürede yapımı tamamlanan parkın açılış törenine Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Melek Kodal Akdemir, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz, Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, meclis üyeleri, dernek ve kulüp başkanları, engelli sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Engelsiz Yaşam Akademimizi güçlendireceğiz”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, "Engelli bireyler adına bir farkındalık yaratmak için bugün hep birlikte buradayız. Ülkelerin ve şehirlerin gelişmişlik düzeyi engellilere sağlanan ulaşımla, istihdamla ve barınmayla doğru orantılıdır. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren engelli bireylerimizle ve çocuklarımızla yakından ilgilendik. Engelsiz Yaşam Akademimizi daha da güçlendirmeye karar verdik. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurduk. Görme engelli çocuklarımız için en kısa zaman içerisinde de güzel bir laboratuvar ve sınıf geliştireceğiz" dedi.

Nejdet Enis Koç

Engelsiz Yaşam Parkı'na Görkemli Açılış

Engelsiz Yaşam Parkı'na Görkemli Açılış


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web