Denizli 36°C
22 Temmuz 2018 - Pazar

ENGELLİLER İÇİN ÖZEL PROTOKOL

2017-08-12 10:24:07 |
Haber Merkezi
ENGELLİLER İÇİN ÖZEL PROTOKOL

Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Özel Mediklinik Hastanesi arasında çok özel bir protokol imzalandı. Denizli’de bir ilk olan protokol ile engelli vatandaşlar acil sağlık hizmetleri için hastaneye gittikleri zaman hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Denizli’de halen uygulanmakta olan Sevgi İzi Projesi ile alzheimer hastaları başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı kendilerini ifade edemeyen hastaların bulunması için çalışma başlatan Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Özel Mediklinik Hastanesi arasında çok özel bir protokol imzalandı. Denizli’de bir ilk olma özelliği gösteren protokol ile engelli vatandaşlar acil sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilecek. Özel Mediklinik Hastanesinde imzalanan protokol için Dernek Başkanı Aysun Toner ile Hastanenin Başhekimi Dr. Mahmut Tekin hazır bulundu.

Özel Mediklinik Hastanesi olarak sosyal sorumluluk projelerinin her zaman arkasında olduklarını ifade eden Tekin, “Bu da çok özel bir proje. Hastane olarak çeşitli derneklerle protokoller imzalıyoruz. Bu onların içindeki en özeli. Bundan sonra engelli hastalarımız acil sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilecek. Buna enjeksiyon ve pansuman gibi acil hizmetler yer alacak” dedi.

ENGELLİLERİN DİLİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Daha önce Sevgi İzi gibi çok özel bir projeye imza attıklarını ifade eden Toner, “Bizler sadece 1 hafta değil her gün yaşıyoruz. Başlatılan bir proje ile Alzheimer hastası, zihinsel rahatsızlıkları bulanan ve kendilerini ifade edemeyen arkadaşlarımızın kaybolma risklerinde bulmasını kolaylaştıran bir projedir. Türkiye’de hemen hemen tüm illerde bu proje uygulanmıştır. Şimdi de engellilerimizin sağlık hizmetlerinde biraz ayrıcalıklı olmasını istedik ve başardık da. Protokol için Mediklinik Hastanesine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Abdullah GÖNÜLTAŞ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web