Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

Engelliler Günü’nde Engelsiz Gösteri

2019-12-03 17:00:06 |
Haber Merkezi
Engelliler Günü’nde Engelsiz Gösteri

Denizli’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli bireylerin gerçekleştirdiği etkinlik düzenlendi. Engelli bireyler Valilik önünde toplanarak, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kortej yürüyüşü yaptı. Yürüyüşe Vosvos’lar da eşlik etti.

 “En Büyük Engel Sevgisizliktir, Engelsiz Bir Dünya İçin El Ele” sloganıyla düzenlenen etkinliklere, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, engelli bireyler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Denizli Valiliğin önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan program güvercin uçurulmasıyla devam etti. Daha sonra birçok özel eğitim okulu, engelli spor kulüpleri, engelli bireyler ve vatandaşlar kortejle, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na yürüdü.

“ENGELLERİ KALDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Program İsmail Tosunoğlu Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nin Mehteran Takımının gösterisiyle devam etti. Pamukkale Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, engelliler gününe özel basketbol gösterisi yaptı. Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, engelliler için ne kadar fedakarlık yapılsa, ne kadar imkan sunulsa da az olduğunu ifade ederek, “Devletimiz ve hükümetimiz ve tüm kamu kurumlarıyla birlikte büyük şehirlerimiz diğer belediyelerimizle birlikte inşallah engellilerimizin önündeki engelleri bir kaldırmaya devam edeceğiz. Önemli olan gönüllerdeki ve beyinlerimizde engelleri kaldırabilmek. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız. Denizli’mizde gerçekten engellilerimize yönelik birçok projelerimiz oldu. Daha fazla olmaya devam edecek” dedi.

Oğuzhan Yelgen


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web