Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi

Emniyetten 150 kişiye ücretsiz kask

2017-11-14 11:43:03 |
Haber Merkezi
Emniyetten 150 kişiye ücretsiz kask

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, il genelindeki motosiklet sürücülerinin güvenliğini daha da arttırmak amacıyla başlatılan Kask takın hayatta kalın Projesi kapsamında ikinci kez kask dağıtımı yapıldı. Bölge Trafik Denetleme Şubesi’nde yapılan dağıtımda 150 sürücüye kask dağıtıldı.

Denizli’de İl Emniyet Müdürlüğü, motosiklet sürücülerine kask takma alışkanlığı kazandırmak amacıyla uygulamaya koyduğu "Kas takın, hayatta kalın" projesi kapsamında 150 motosiklet sürücüsüne ücretsiz kask dağıttı. İlki Denizli Emniyet Müdürlüğünün bahçesinde yapılan etkinliklerinin ikincisi Ankara karayolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bahçesinde düzenlendi. Kask dağıtım törenine Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ahmet Aklam ile polisler katıldı.

MUTLAKA KASK TAKIN

İki tekerlek kullanan her bireyin muhakkak kask takması tavsiyesinde bulunan Demir, kaskın hayat kurtardığını yaşanan kazalarda gözlemlendiğine dikkat çekti. Demir, "Daha önceki dönemlerde de ücretsiz kask dağıttık. Şimdi de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte ara vermeden kask uygulamalarına ve ücretsiz kask dağıtmaya devam edeceğiz. Yılın her günü motosikletlere yönelik denetimlerimizi sürdüreceğiz. Sürücülerin kask takmaları yönünde uyarılarımızı yapacağız” dedi.

KASKLARINI TAKTILAR

‘Aklınız ve kaskını başınızda olsun’ sloganıyla gerçekleştirilen kask dağıtım töreninde konuşmaların ardından motosiklet sürücülerine ücretsiz kask dağıtımı yapıldı. Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ahmet Aklam ve daire amirleri motosiklet sürücülerine ücretsiz kasklarını dağıtıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web