Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

EKMEK PARASINI KÜÇÜK ALANDAN ÇIKARIYOR

2019-09-05 06:30:50 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
EKMEK PARASINI KÜÇÜK  ALANDAN ÇIKARIYOR

Delikliçınar Yeni cami altında ayakkabı tamirciliği yapan Şevket Uysal, 3 metrekarelik alanda ekmek parasını kazanıyor. Çocuk yaşlarda mesleğe başlayan Uysal, ayakkabıcılık mesleği hakkında bilgiler verdi.

Delikliçınar Cami altında ayakkabı tamirciliği yapan Şevket Uysal, 3 metrekarelik alanda ekmek parasını kazanıyor ve pek çok insana örnek oluyor.  35 yıldır mesleğin içinde olduğunu dile getiren Uysal, kaliteden hiçbir zaman ödün vermediğini ifade etti. Ayakkabı tamiratının ince iş olduğunu dile getiren Uysal; “Tamiratta kaliteli malzeme kullanmak önemli. Küçük yaşlarda ayakkabı imalatçısı ustaların yanında başladım mesleğe ardından ayakkabı tamircisi olarak mesleğimi devam ettiriyorum” dedi.

Son zamanlarda ayakkabı tamiratı yaptıran vatandaşların sayısında artış yaşandığını değinen Uysal; “ İnsanlar artık bilinçsiz alışveriş yapıyor. Kampanyalara aldanıyorlar. Ucuz ürünleri rağbet ettiği için bir hafta giyiyor patlıyor.  Ayakkabı mağazalarını tercih etsinler garantisi olan mağazaları tercih etsinler

Bu sektörde ekmek parasını kazanıyorum alın teri bereketli. Mesleğimi severek yapıyorum. Müşteri çevrem fazla dostlar sayesinde kaliteden ödün vermiyorum. Ayakkabı tamiratında iddialıyım.  Günlük olarak tamir ettiğim ayakkabı sayısı değişiyor. En az 10 ayakkabı tamiratı yapıyorum.  3 Metrekarede iş yapıyorum alan dar ama gönlümüz geniş ekmek paramızı buradan çıkartıyorum” dedi. 

Kaliteden ödün vermediğini dile getiren Uysal; “Ayakkabı boyamada kundura boyası kullanıyorum. Ardından cilasını atıyorum. Fırça ve kadife bez ile parlatıyorum. Kadife bez kullanıyorum çünkü kadife yumuşak ve parlatıcı özelliği var. Ayakkabı parlatmak için kadife bez alıyorum. Hazır boya ayakkabıyı çatlatıyor ve ömrünü kısaltıyor” dedi.

EKMEK PARASINI KÜÇÜK  ALANDAN ÇIKARIYOR

EKMEK PARASINI KÜÇÜK ALANDAN ÇIKARIYOR


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web