Denizli 29°C
23 Eylül 2019 - Pazartesi

EHL-İ BEYT DERNEĞİ KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI

2019-09-10 06:23:43 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
EHL-İ BEYT DERNEĞİ  KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI

Denizli Ehl-i Beyt Derneği, Muharrem ayı ve Kerbela şehitleri için program düzenlendi.

Her yıl düzenlenen Aşura etkinliğine Ehl-i Beyt Derneği Başkanı Yalçın Bedel, İlim Hocası Ali Tunç ve Ehl-i Beyt sevdalıları katıldı. Program hakkında bilgiler veren Başkan Yalçın Bedel, her yıl bu etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, matem ağırlıklı bir etkinlik. Etkinliğimize Ehli Beyt sevdalısı İranlı, Afganlı, Suriyeli ve Türk vatandaşlarında katılmış olduğu bizim için önemli programdır.

Ehl-i Beyt Derneği olarak Denizli’de imam Hüseyin’i Kerbela’da katledilişinin yıl dönümünde anıyoruz. O acıyı ve matemini yaşıyoruz. Bugün, Peygamberimizin çok sevdiği, ‘canımın içi’ dediği imam Hüseyin’in Kerbela’da 72 yareniyle şehit edildiği gün. ‘Aşura’ ile ‘aşureyi’ karıştırmayalım. Aşure bayram havasında  geçirmek için aşurayı bastırmayalım. Aşura; matem ayıdır. Peygamberimizin torununun ve 72 yareninin Kerbela’da şehit edildiğinin yıldönümüdür.  Dernek olarak 1. Sanayi içerisinde faaliyet gösteriyoruz. Etkinliklerimizi de derneğimizin önünde yapıyoruz.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’dan isteğimiz yoğun katılımlı programlarımız oluyor. Daha iyi bir yerde faaliyetlerimizi sürdürmek istiyoruz. Bize yer gösterirse kendimize ait yer yapmak istiyoruz” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ

EHL-İ BEYT DERNEĞİ  KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI

EHL-İ BEYT DERNEĞİ KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI

EHL-İ BEYT DERNEĞİ  KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI

EHL-İ BEYT DERNEĞİ KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web