Denizli 30°C
25 Eylül 2020 - Cuma
Eğitimde Yeni Nesil Anlayışı “Hibrit” Model Egebil Okullarında

Dört yıl önce eğitim sektörüne katılan gerek ihtiyaç odaklı eğitim tasarımı gerekse işletme yönetimi anlayışı ile açıldığı her yerde büyük talep yaratan EGEBİL Okulları, Denizli’de Efebey Koleji ile buluştu.

EGEBİL Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, Egebil Okulları Efebey Kampüsü için gerçekleştirilen tanıtım toplantısında yeni dönem ihtiyaçlarına göre tasarlanan “Hibrit Okul” modelini anlattı.

“YENİ OKULCULUK ANLAYIŞI”

Türkiye’de eğitim sektörünün çok yakından tanıdığı Faruk Tatar, ülkede önde gelen dershanelerde ve özel okullarda Fizik öğretmenliği yaptı. ‘ Eğitimde marketin olmaz ve eğitimde markalaşma olmaz’ algısını yıkan Tatar, “Eğitim Sektöründe Marketing” adlı kitabını yayımlayarak sektörde markalaşma kavramını başarılı bir şekilde hayata geçirdi. Kariyer yolculuğu boyunca yöneticilik ve liderliğini yapmış olduğu tüm kurumları zirveye taşıyan Faruk Tatar, kendi okul markası olan Egebil Eğitim Kurumları çatısı altında, günümüz öğrenci ve velilerinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış olan “yeni okulculuk” anlayışıyla, kaliteli eğitim hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına götürmeyi hedefliyor.

“ESKİ KÖYE YENİ ADET GELDİ”

EGEBİL Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, “Yaşadığımız pandemi süreci, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ortaya koymuştur. Eğitim sektöründe “okulculuk” anlayışının tamamen değişmesi ve dönüşmesi söz konusudur.  Biz buna eğitimde “Eski köye yeni adet geldi” diyoruz.  Bu süreç aslında diğer taraftan da en başta öğrencilerimiz için sonra da onları geleceğe hazırlayan kurumlar için ve yatırım yapmak isteyen eğitimciler için tarihi bir dönüm noktası. Dünya’da ve Türkiye’de artık yeni nesil öğrenci, öğretmen ve veli profiline hitap edecek olan yeni bir okul anlayışı doğuyor.  Bu anlayış, yeni normalin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim-öğretim hizmetlerini belli bir zaman sınırlandırmasından kurtararak okul dışında, hayatın içine taşıyan ve yüz yüze öğretimle dijital öğretimin bir karması olan “hibrit model”dir. Eğitimde daha çok fırsat eşitliği yaratacak olan bu sistem sayesinde ülkemizde eğitim artık büyük bir sorun olmaktan çıkıp ülkemizin en önemli çözümü haline gelecektir. Bu amaçla daha önce Egebil Okulları’nda “Okulhane” modeli olarak uyguladığımız, Türkiye’de bir ilk olan “kişiselleştirilmiş hibrit okul” modelimizi Egebil Okulları Efebey Kampüsü ve Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

FATMA TEKEŞ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web