Denizli 14°C
25 Mart 2019 - Pazartesi

DURMAK BİLMİYOR

2018-08-09 14:47:34 |
Gökhan Karaıslı
 DURMAK BİLMİYOR

Oldukça hareketli iş hayatı ve performansıyla dikkat çeken DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın günleri dolu dolu geçiyor. Başkan Erdoğan Denizli’nin yanı sıra yurt dışı ve şehir dışından çok sayıda misafiri kabul ediyor.

Şehir ve DTO üyelerine dair farklı konuların ele alındığı görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini söyleyen Erdoğan, “Denizli’mizin kalkınmasına, üyelerimizin refahının artmasına katkı sağlayacak her türlü temas, her görüşme ve istişare bizim için önemlidir. Denizli’mizi daha iyiye ve güzele ulaştırmak öncelikli görevimiz. Bu bilinçle hareket edip, sorumluluğumuzu yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

 

MART 2019’DA, LONDRA’DA FUAR VAR

 

Gelecek yıl Mart ayında, Denizlili tekstilcilerin Avrupa'daki en büyük pazarı İngiltere'de Türkiye’den de katılımın olması beklendiği bir fuar gerçekleştirilecek. Başkent Londra'da Lifestyle& Home Fair'i gerçekleştirecek PureLiving şirketinden Satış Müdürü Suna Solak ve Oktay Oygun, DTO Başkanı Uğur Erdoğan'ıziyaret etti. Başkan Erdoğan, konuklarıyla, tekstil sektörünün temsilcilerini de ağırlayacak fuara dair hazırlıklarını ve iş birliği önerilerini görüştü. Konuklarını, Denizli ve tekstil sektörünün son durumuyla ilgili de bilgilendiren Erdoğan, tekstilin Denizli’nin ihracata dönük yapısıylaekonominin lokomotifi niteliğinde biriş kolu olduğunu, sektördeki yatırımcıların pazarını genişletecek her türlü girişimi önemsediklerini söyledi. Uygun şartların sağlanması halinde Denizlili tekstilcilerin ilk kez gidecekleri ve yeni müşteriler edinecekleri bu organizasyona ilgi göstereceklerini düşündüğünü belirterek, teknik ekibine bu yönde bir çalışma yürütülmesi ve gerekli iş birliğinin sağlanması için talimat verdi.

 

BAŞKAN ERDOĞAN: “EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

 

Başkan Erdoğan, Denizli TOBB Ortaokulu Müdürü Gülçin Yapar'ıda ağırladı. Başkan Erdoğan, görüşmede, eğitime büyük önem veren bir STK olarak DTO’nun, bireyin ve toplumun gelişmesine katkı sağlayan her türlü organizasyonun her zaman destekçisi olduğunu vurguladı!

 

PAMUKKALE ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ

YÖNETİMİ PROJESİ’Nİ GÖRÜŞTÜLER

 

DTO Başkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nden Yrd. Doç. Dr. Şeyma Baki ile, DTO’nun da paydaşı olduğu Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetimi Projesi ile ilgili görüştü. Başkan Erdoğan, Denizli'nin ticari yapısı ve turizm potansiyeline dair düşüncelerini paylaştığı görüşmede, turizm varlıklarının ticari kazanca dönüştürülmesi ve ekonomik veriminin artırılması için neler yapılması gerektiğine dair önerilerinide sıraladı. Bu arada, projenin geldiği aşama ve sürece dair de bilgi aldı.

 

MÜHENDİSLER VE MİMARLAR

 BİRLİĞİ’Nİ KABUL ETTİ

 

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Denizli Şubesi Başkanı Kadir Erken ile yönetim kurulu üyelerini de kabul etti. Konukların, birliğin amaç ve yapısı ile çalışmaları hakkında bilgi verdiği görüşmede, mühendis ve mimarların Denizli ölçeğindeki sorunları ile beklentileri de istişare edildi.

 

DENİZLİ EL SANATLARI DERNEĞİ BAŞKANI SARI’DAN,

ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI

 

Öte yandan, Denizli El Sanatları Derneği Başkanı ve PAÜ Öğretim Üyesi Habibe Kahvecioğlu Sarı, Denizli 2. El Sanatları Kongresi'ne sağladığı destekten dolayı, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Konuklarına kongre hatırası olarak getirdikleri hediyeleri için teşekkür eden Başkan Erdoğan,oda olarak, Denizli’ye has ne varsa onun topluma mal edilmesi, değerlenmesi ve unutulup kaybolmaması için her türlü çabayı harcadıklarına dikkat çekti. Erdoğan, “Bunu, bir görev bildik… Denizli’yi Denizli yapan değerlerimizi her zaman sahiplendik!Denizli 2. El Sanatları Kongresi'nde sizlerle birlikte bu sorumluluğumuzun yer aldığı seyir defterimize yeni bir sayfa daha ekledik ve büyük keyif duyduk. Çabanızdan ve başarınızdan dolayı kutlar, teşekkür ederim.” dedi.

 

KALEİÇİ ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ

 

DTO Başkanı Uğur Erdoğan'ı, Denizli’nin köklü geçmişi olan meşhur tarihi mekanlarından Kaleiçi Çarşısı'ndan bir gurup esnaf da ziyaret etti. Yıldızlar Giyim'in sahibi ve DTO Meclis Üyesi Soner Yıldız’ın önderlik ettiği heyet, okul kıyafetleriyle ilgili yaşadıkları sorunlar ile çözümüne dair önerilerini,Başkan Erdoğan’a aktardı; yardım istedi.

 

HOLLANDA TÜRKİYE TİCARET ODASI GENEL KOORDİNATÖRÜ DENİZLİ’DE

 

DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin de, Hollanda Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç’u kabul etti. Uç, Tekin’eAvrupa'da yaşayan Türkler’in ve Avrupalı iş adamlarının Türkiye'ye yatırımlarını teşvik edipiki ülke arasındaki ticaret hacimlerini genişletmek amacıyla başlattıklarıTürkiye'nin Ekonomi Haritası Projesi’ni anlattı. Genel amaçlarının 3. ve 4. neslin ekonomik açıdan Türkiye ile bağlarının devamını sağlamak olduğunu belirten Uç,hem kendilerini tanıtmak hem de ilerleyen dönemlerde yapılabilecek işbirlikleri görüşmek için fırsat tanıyan Denizli Ticaret Odası yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

GÜNÜ, YÖNETİM KURULU TOPLANTISIYLA BİTİRDİLER

 

DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile Genel Sekreter Tekin, günü Denizli Ticaret Odası Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı ile tamamladı. Başkan Erdoğan, gelişmeleri değerlendirip, çalışmalarındaki son durumu görüştükleri kurulda alınan kararların hayırlara vesile olmasını diledi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web