Denizli 40°C
06 Ağustos 2020 - Perşembe

DUAYEN GAZETECİ’DEN ÖĞRENCİLERE DERS

2020-01-11 12:08:27 |
Haber Merkezi
DUAYEN GAZETECİ’DEN ÖĞRENCİLERE DERS

DUAYEN GAZETECİ’DEN ÖĞRENCİLERE DERS

Gazeteciler Günü dolayısıyla Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halil Görel, Pamukkale İlçesi’nde bulunan Zehra-Nihat Moralıoğlu ortaokulu 6-B Sınıfı Kütüphanecilik, yayın ve iletişim kulübü öğrencilerine ‘Gazeteci Ne Yazar’ konulu ders verdi. 

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halil Görel, Zehra ve Nihat Moralıoğlu ortaokulu 6-B Sınıfı Kütüphanecilik, yayın ve iletişim kulübü öğrencilerine ‘Gazeteci Ne Yazar’ konulu ders vererek öğrencilerin merak ettiği konuları cevapladı. Okul Müdürü Mustafa Erbil ve Türkçe Öğretmeni Fahrettin Koyuncu’nun önderliğinde gerçekleştirilen derste Genel Yayın Yönetmeni Görel, Gazetecilik nedir, Habercilik nedir, internet haberciliği gibi konuları değindi.

Gazeteciliğin kamuoyunu bilgilendirmek için önemli bir meslek olduğundan söz eden Görel, gazeteciliğin zorluklarından ve kamuoyunu yanıltmamanın öneminden söz etti. Görel: “Doğru bilgiyi kullanarak aktarmak ve haber yaparken kendi yorumunu katmamak önemlidir. Gazetecilikte gece gündüz yoktur. Haber her zaman her yerden çıkabilir ve bu işi yapanların zamanı olmaz. Devamlı teyakkuz halindedir. Gazeteci doğru yazmak zorundadır” dedi.

Okul Müdürü Mustafa Erbil’de bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederek, gazetecilik konsunda faydalı bilgiler elde ettiklerini söyledi.

Türkçe Öğretmeni Fahrettin Koyuncu’da gazeteciliğin önemli bir görev olduğunu dikkat çekerek, öğrencilerin meslek konusunda bilgilendirilmesinden dolayı Görel’e teşekkür etti.

Ders sonunda Okul Müdürü Genel Yayın Yönetmeni Görel’e hediye ve teşekkür belgesi taktim edildi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web