Denizli 12°C
19 Ocak 2019 - Cumartesi
DTO HEYETİ, 41. YAPI FUARI  TURKEYBUİLD’E GİTTİ

İnşaat sektöründeki işverenlerden oluşan 100 kişilik Denizli Ticaret Odası (DTO) heyeti, İstanbul’daki Yapı Fuarı Turkeybuild’de... DTO heyetinde, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri de yer alıyor.

Bu yıl 41.’si gerçekleştirilen inşaat malzemeleri ve teknolojileri fuarı, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ile Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri veBalkanlar’ı kapsayan geniş bir bölgedeki en büyük organizasyon. Dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri! Denizli Heyeti’nin inceleme gezisinde bulunduğu41. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul,Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde dünyanın dört bir tarafından gelen misafirleri ağırlıyor.Denizli Ticaret Odası’nın100 kişilik fuar grubunda, inşaat sektöründeki 40 işverenin yanı sıra Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri de bulunuyor. DTO’nunen kalabalık meslek gruplarından olan inşaat, yapı, mimar ve mühendislikten gönüllüler ile PAÜ öğrencilerinin iş gezisi, sektörün yeniliklerinin takip edilip ticari faaliyetlere kazandırılması açısından büyük önem taşıyor. Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından 90’ın üzerinde ünlü mimar, endüstri uzmanı ile liderleri aynı çatı altında toplayan organizasyon, Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı. 1.000’e yakın firmanın, yeni ve yenilikçi hizmetleri ile ürünlerini, 90.000’i aşkın ziyaretçisiyle buluşturuyor. Fuarda ayrıca, her yıl olduğu gibi bu yıl da T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, 50 ülkeden 150 satın alma yetkilisini katılımcılarla biraraya getirenYurtdışı Alım Heyetleri İkili İş Görüşmeleri var.

BAŞKAN ERDOĞAN: “ÜYELERİMİZİ, YENİLİKLERLE BULUŞTURUYORUZ”

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, emeğin ve ürünün kazanca dönüşmesi için her fırsatı değerlendirdiklerini, fuarların da bu anlamda önemli bir imkân sağladığını söyledi. Son 1 yılda yüzlerce DTO üyesini yurtiçi ve yurtdışındaki fuarlara götürerek, rakipleriyle rekabet edebilir şekilde kendilerini donatabilecekleri bilgi ve fırsatı yakalamalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Erdoğan, “Üyelerimiz arasında, sektöründe öncü kuruluşlar da var. İstiyoruz ki; hangi çapta olursa olsunlar her zaman ve her koşulda diğer ülke ve şehirlerdeki rakipleriyle rekabet edebilecek durumdaki konumlarını korusunlar. Onların bu sayede kaydedeceği aşama, hem sektörlerini hem de yan iş kollarını daha iyi duruma getirecektir. Yeniliği ve değişimi takip edemezseniz, geride kalırsınız! Biz de fırsat buldukça, işte bu handikabı ortadan kaldırmak için iş ve zamanları uygun olanüyelerimizin bu tür organizasyonlara katılmasına öncülük ediyoruz. Öte yandan, yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin de bu tür aktivitelerde yer alması, onların ufkunu açacak ve daha başarılı kılacaktır.” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web