Denizli 14°C
06 Aralık 2019 - Cuma

DOĞAN BASINLA BULUŞTU

2019-07-24 12:24:44 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
DOĞAN BASINLA BULUŞTU

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Merkezefedi Belediyesi, Kır Çiçeği Sosyal Tesislerinde Denizli’deki basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hem basın çalışanlarının bayramını kutladı hem de belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, basın mensuplarının bayramını kutladı. Basın çalışanlarının sorunlarını değinen Doğan, Basın özgürlüğünün öneminden söz etti. Denizli basının sorularını yanıtlayan Başkan Doğan, Merkezefendi’de proje zamanı olduğunu dile getirerek çalışmalar ve yapılacaklar hakkında bilgi verdi.

Başkan Doğan yaptığı açıklamasında; “ Merkeefendililer bizlere sorumluluk verdiler. Artık proje zamanı diyoruz. Ali Marım başkanımdan sonra 20-25 yıllık bir özlemle alınan bir belediye olduğu için kutlama ve tebrik kısmı uzun sürdü. 17 yılda hak kaybına uğrayan, ötekileştirilen, çocuğu iş bulamayan bir sürü hemşehrim 31 Mart’ta hem destek olarak hem de bu mutluluğu ve sevinci paylaşmak adına tebrik ve kutlamalarla iç içeydik. Herkes projelerimizi sabırsızlıkla bekliyor. Halk Sütün son aşamasındayız. Ağustos ayında Halk Süte başlıyoruz. Bir mahallemizde kreş projesine başlamak üzereyiz. Projelerimizin olgunlaşması için ön gördüğümüz süreç 2019 yılıydı. Stratejik anlamda da projelerimizi yıllara göre sınıflandırdık. Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kuruyoruz. Bölgemizde Şamlı, Kumkısık, Bozburun taraflarında büyükbaş hayvancılık yapılıyor. Hem süt üreticimizi desteklemek hem de Halk Sütle birlikte üreticimizi paralel çalıştırmak anlamında Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizi kuruyoruz” dedi.

Açıklamaları sırasında bir kadın başkan olarak bu dönemde kadınlara pozitif ayrımcılık olacağını dikkat çeken Başkan Doğan; “Kadın başkan olarak beni heyecanlandıran projelerin en başında da kooperatifler geliyor. Bu mecliste de Kadın Kooperatifini kuruyoruz. Kadınlarımıza istihdam yaratmak amacıyla Kadın Kooperatiflerimiz gastronomiden, tekstilden, el işinden ve daha birçok alanda olmak üzere faaliyet gösterecek. Hem sertifika vereceğiz hem de kadınlarımız ürettiği ürünlerini Merkezefendimizin çeşitli bölgelerinde satış yaparak hem kendi ekonomilerine hem de Merkezefendimizin ekonomisine katkı sağlayacak. Bir kadın başkan olarak kadınlara bu dönem pozitif bir ayrımcılık yapılacak. Kadın aydınlanınca aile aydınlanır aile aydınlanınca toplum aydınlanmış oluyor” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ

DOĞAN BASINLA BULUŞTU

DOĞAN BASINLA BULUŞTU


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web